niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Skawińska biblioteka na Targach Książki

Już po raz kolejny Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie miała możliwość zaprezentować swą działalność, a także dorobek wydawniczy Urzędu Miasta i Gminy na 22 Międzynarodowych Targach Książki, które w tym roku odbyły się w dniach 25-28 października przy ul. Galicyjskiej 9. Tak, jak poprzednio, było to możliwe dzięki współpracy z Polskim Związkiem Bibliotek, pod którego szyldem można nas było odnaleźć na stanowisku C60.

Targi Książki przyciągnęły, jak co roku, rzesze zwiedzających, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców, wreszcie miłośników dobrej lektury.

Z satysfakcją możemy powiedzieć, że i nasze stanowisko było tłumnie odwiedzane przez bibliotekarzy, literatów, pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego, przyszłych adeptów zawodu bibliotekarskiego oraz mieszkańców i miłośników naszej Gminy, którym wręczaliśmy publikacje książkowe oraz materiały promocyjne reklamujące naszą gminę.

Znów nasze stoisko tętniło życiem, a wszyscy, którzy nas odwiedzili, nie szczędzili pochwał dla działalności wydawniczej UMiG, zachwycając się wysokim poziomem, prezentowanych na stoisku wydawnictw promocyjnych Urzędu Miasta i Gminy.

Odwiedziła nas Sylwia Janik, znana już autorka książki Latte, która na Targi przyjechała z nową powieścią Pan dr, wydaną przez Wydawnictwo Novae Res. Już dziś cieszymy się na planowane w Skawinie spotkanie autorskie z Sylwią Janik, po której książki tak chętnie sięgamy.

Dla Biblioteki Pedagogicznej była to również okazja do prezentowania autorskich tomików Nastolatkiem być… i Młodzi dzieciom bajki piszą. Dzieci bajki ilustrują. wydanych w ostatnich dwóch latach wraz z Urzędem Miasta i Gminy Skawina w ramach akcji Skawińskie Dni Profilaktyki, pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”, stanowiącej element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Malowana ortografia wydana w tym roku przez UMiG oraz Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Skawinie.

Słów zachwytu nie szczędzili wszyscy zatrzymujący się przy stoisku C60 dla wykonanej przez panią Krystynę Galacińską z Koła Robotek Ręcznych „Razemkowo” przepięknej lalki, wykonanej specjalnie na Targi Książki.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili nas podczas Targów Książki i zapraszamy na kolejne, już XXIII Targi Książki, w przyszłym 2019 roku!

Źródło: BP