środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Skawiński stadion zmieni swoje oblicze

Modernizacja staje się faktem. Niebawem rozpoczną się prace na stadionie, co oznacza jego wyłączenie, ale tylko w części głównej. Wcześniej przeprowadzona modernizacja na płycie bocznej boiska ze sztuczną nawierzchnią pozwala na kontynuowanie treningów, które prowadzą kluby piłkarskie.

22 maja burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę na modernizację obiektu sportowego – stadionu miejskiego w Skawinie. 100-letni stadion, zajmujący powierzchnię ponad 4 hektarów, położony jest blisko centrum miasta. Mocno oblegany nie tylko przez młodzież. Na co dzień z walorów obiektu korzystają piłkarskie kluby sportowe: Skawinka, Wiślanie, Piast, Milenium.

– Po modernizacji Skawina zyska nowoczesny obiekt umożliwiający organizację zawodów o randze wojewódzkiej. Sam stadion już nie tylko piłką nożną będzie „żył”. Zbudujemy tu również nowoczesną infrastrukturę pozwalającą na uprawianie lekkiej atletyki – mówił burmistrz Norbert Rzepisko.- W ten sposób otworzy możliwość korzystania ze stadionu innym, niepiłkarskim, skawińskim klubom: UKS Jedynka, KS Optima czy Skawina Biega. Dziękuję Wam za obecność w tym symbolicznym dniu.

Modernizacja stadionu miejskiego powiększy zdecydowanie liczbę dyscyplin sportowych, które bezpiecznie będzie można trenować w Skawinie. Poprawa standardów teoretycznie ma wpłynąć również na sprawniejsze zarządzanie obiektem i lepszą jakość treningów dla wszystkich drużyn, dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich.        

Prace zostały poprzedzone konsultacjami. Do udziału zaproszono m.in. kluby sportowe, prowadzące treningi na stadionie i te, które w przyszłości chciałyby rozpocząć pracę w tym właśnie miejscu. Zaproszono również Małopolski Związek Piłki Nożnej oraz Małopolski Związek Lekkiej Atletyki. Wiedza i doświadczenie wymienionych wyżej pozwala wierzyć, że już niebawem Skawina zyska świetny obiekt na miarę XXI wieku. W toku konsultacji ustalono zakres przebudowy i standard w jakim inwestycja powinna być wykonana.

W ramach inwestycji powstaną nowe, zadaszone trybuny, oświetlenie, ale przede wszystkim infrastruktura lekkoatletyczna – zostanie ona wykonana w standardzie pozwalającym na organizację zawodów o randze wojewódzkiej. Na płycie głównej boiska piłkarskiego zostanie położona nowa, sztuczna nawierzchnia spełniająca wymagania FIFA Quality Programme for Football Turf na poziomie FIFA QUALITY PRO (manual 2015).         

Inwestycja przewiduje remont pomieszczeń szatniowych na parterze. Remont zakłada m.in. wykonanie nowych posadzek, wymianę armatury oraz wykonanie niezbędnych napraw gładzi ścian i sufitów. Dodatkowo zaplanowano wymianę istniejącego źródła ciepła z kotła olejowego na powietrzną pompę ciepła. Prace mają potrwać 13 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Źródło: inf. prasowa