czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Skawińskie dyktando po raz drugi!

II Dyktando Skawińskie jest wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego każda osoba nie bojąca się wyzwań sprawdzi swoją wiedzę z zakresu stosowania zasad poprawności ortograficznej.

Impreza odbędzie się w sobotę 18 lutego 2017 r. o godz. 15.00 w sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie.

Organizatorem II Dyktanda Skawińskiego jest Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, w partnerstwie z Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie oraz Szkołą Podstawową nr 2 w Skawinie. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

Tekst dyktanda przygotuje Maciej Malinowski, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, mistrz ortografii polskiej ogólnokrajowego konkursu ortograficznego „Dyktando”.

Przygotowany tekst zostanie zaprezentowany przez lektora, którego rolę w tym roku pełnić będzie Joanna Gądek.

W trakcie prac komisji konkursowej dr Maciej Malinowski wygłosi wykład: „Czy ortografia jest dzisiaj komuś potrzebna?” oraz przeprowadzone zostaną mini konkursy ortograficzne, podczas których będzie można zdobyć nagrody.

Podczas II Dyktanda Skawińskiego wyłoniony zostanie skawiński Mistrz Ortografii oraz dwóch wicemistrzów, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Podobnie jak w poprzednim roku, nagrodą główną będzie czytnik e-booków.

Dodatkowo, spośród uczestników – dzieci i młodzieży szkolnej – wyłonione i nagrodzone zostaną osoby, które popełniły najmniej błędów w swojej kategorii (szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej).

W dyktandzie udział może wziąć każdy, kto nie posiada już tytułu mistrza ortografii, bez względu na wiek i adres zamieszkania.

Wszystkich chętnych obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie poprzez dostarczenie (osobiście, pocztą tradycyjną bądź elektroniczną) do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego do dnia 15 lutego 2017 r.

Bezpośrednio przed dyktandem należy dokonać osobistej rejestracji, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości uczestnik otrzyma zakodowana kartę konkursową.

Imprezę wsparli sponsorzy: ZPH Frezwid, Henwal Spółka z o.o., Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

Patronatem medialnym objęli: Dziennik Polski, Gazeta Skawina, Kropka-Gazeta Twojej Dzielnicy, Skawina24, Skawinska.pl, TV Skawina oraz Radio Wawa.

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie II Dyktanda Skawińskiego, zamieszczonego na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie www.biblioteka-skawina.pl. Także w tym miejscu odnaleźć można formularz zgłoszeniowy do wydarzenia.

Źródło: MBP

plakat II dyktando