sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Skawińskie stoisko w Krakowie

Działalność skawińskich bibliotek w ten weekend była wyjątkowa. Miejska Biblioteka Publiczna wraz z mieszkańcami siała łąkę w swoim ogródku, Biblioteka Pedagogiczna po raz dziewiąty wzięła udział, prezentując skawiński dorobek wydawniczy, na 23 Międzynarodowych Targach Książki, które odbyły się 24-27 października.

Obecność Skawiny na Targach była możliwa dzięki współpracy z Polskim Związkiem Bibliotek – stanowisko C61. Targi Książki przyciągnęły, jak co roku, rzesze zwiedzających, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców, wreszcie miłośników dobrej lektury.

– Z satysfakcją możemy powiedzieć, również nasze stanowisko było tłumnie odwiedzane przez bibliotekarzy, przyszłych adeptów zawodu bibliotekarskiego oraz sympatyków Skawiny i gminy, którym mogliśmy wręczyć publikacje książkowe oraz materiały promocyjne reklamujące naszą gminę. Stoisko tętniło życiem, odwiedzający nie szczędzili pochwał dla działalności wydawniczej naszej gminy – mówi dyrektor Krystyna Droździewicz.

Odwiedziły nas skawińskie autorki:

– Kazimiera Woźniak z książeczkami dla dzieci: „Dobrosia i skawińskie krasnale”, „Wycieczka do powojennej Skawiny”, „Wycieczka ze Skawiny do Królewskiej Wioski”
– Sylwia Janik, znana już autorka książek „Latte i Pan dr.”

Mieliśmy również przyjemność zareklamować całkowity debiut wydawniczy „Warto poczekać” Liliany i Marii Fabisińskich, z nadzieją, że będziemy mogli gościć obie panie na spotkaniu autorskim w Skawinie. Dla Biblioteki Pedagogicznej była to również okazja do prezentowania autorskiego tomiku Młodzi dzieciom bajki piszę. Dzieci bajki ilustrują wydanego wraz z Urzędem Miasta i Gminy Skawina w ramach akcji Skawińskie Dni Profilaktyki, pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”, stanowiącej element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również „Malowana ortografia” wydana dwa lata temu przez Gminę Skawina oraz Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Skawinie. Słów zachwytu nie szczędzili wszyscy zatrzymujący się przy stoisku C61 dla wykonanych przez Krystynę Galacińską z Koła Robotek Ręcznych „Razemkowo” przepięknych, wykonanych z papieru zwierzątek oraz kolorowych zakładek do książek, wykonanych, i tym razem, specjalnie na Targi Książki. Podobny zachwyt wzbudziły prace Środowiskowego Domu Samopomocy, które po raz pierwszy zabraliśmy na targowe stoisko.

Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili nas podczas Targów Książki!

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna/UMiG