czwartek, 06 października 2022 Imieniny: Artur, Brunon

Skontrolowali 200 pojazdów

19 lutego policjanci drogówki na terenie całego kraju przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych.

Sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z liczbą wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku kontroli pojazdów ciężarowych i autobusów zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców. Podczas kontroli badano także stan trzeźwości kierujących.

W trakcie całodniowych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie na drogach powiatu krakowskiego skontrolowali blisko 200 pojazdów, w tym 11 busów i autobusów oraz 110 pojazdów ciężarowych. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili 77 wykroczeń (połowa naruszeń dotyczyła przekroczenia prędkości przez kierujących) oraz zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, z uwagi na zły stan techniczny autobusów i pojazdów ciężarowych. Dodatkowo, mundurowi ujawnili 1 nietrzeźwego rowerzystę. Policjanci wobec osób, które dopuściły się wykroczeń wyciągnęli konsekwencje prawne, które najczęściej kończyły się nałożeniem mandatów karnych.

Źródło: KPP w Krakowie