czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Skontrolowali ponad 80 pojazdów

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych, na drogach powiatu krakowskiego przeprowadzili akcję „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Jej głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

6 marca w ramach całodniowych działań policjanci skontrolowali ponad 80 pojazdów, ujawniając przy tym 72 wykroczenia, które głównie dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych na ponad 60 kierujących mandatów karnych, kilku zostało też pouczonych, a wobec jednego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Trzem kierującym, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali prawa jazdy. Dodatkowo w 11 kontrolowanych pojazdach funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Stróże prawa drogowego ujawnili również 2 pojazdy z cofniętym drogomierzem i 1 kierującego w stanie nietrzeźwości. Tego dnia policjanci zostali wezwani też na miejsce 5 kolizji drogowych.

Źródło: KPP w Krakowie