czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

Skuteczna Radziszowianka

Ten piłkarski weekend zdecydowanie należał do Radziszowianki. Obie drużyny z Radziszowa przybliżyły się do awansów. Nie powiodło się za to IV-ligowcom, a w A-klasie padły aż trzy jednobramkowe remisy. Przegląd wyników od IV ligi do C-klasy!

 

IV liga (Małopolska – zachód)

Wiślanie Jaśkowice – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1:2 (Kowalówka)

Jutrzenka Giebułtów – Skawinka Skawina 2:0

Nie powiodło się IV-ligowcom w ten weekend. Wiślanie dosyć nieoczekiwanie okazali się być bardzo gościnnymi dla piłkarzy Kalwarianki. Warto dodać, że pracy piłkarzom Wiślan nie ułatwiał również arbiter, który podjął kilka mocno kontrowersyjnych decyzji. Koniec końców dopiero w ostatnich minutach Wiślanie zdobyli honorowe trafienie i ostatecznie przegrali na własnym obiekcie 1:2. Zespół reprezentujący Jaśkowice spadł na czwartą lokatę w tabeli i do drugiej Jutrzenki traci już cztery oczka, albowiem zespół z Giebułtowa bez większych problemów poradził sobie w ten weekend z rażąco nieskuteczną w tym meczu Skawinką, pewnie pokonując gości 2:0. W ten oto sposób Skawinka została zespołem tzw. środka tabeli, obecnie plasując się na ósmej pozycji i już bez jakiegokolwiek cienia szans na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Miejmy nadzieję, iż przynajmniej Wiślanie przyłożą się w kolejnych meczach i nie zrażeni ostatnimi wynikami podejmą do końca walkę o awans.

 

A klasa (Kraków III)

Radziszowianka Radziszów  Rzozovia Rzozów 7:1 (Bierówka, Sosin 3, Bodzioch, Leśniak 2)

PKS Cedronka Wola Radziszowska – Wisła Jeziorzany 1:1

Wiślanie II Jaśkowice – RKS Iskra Krzęcin 1:1

Nadwiślan Rusocice – Pozowianka Pozowice 1:1

Tradycyjnie już w tej klasie rozgrywkowej nie zabrakło derbowych meczy. Aż trzema remisami zakończyły się spotkania naszych drużyn, w dodatku wszystkie w tym samym stosunku bramkowym, czyli 1:1. Jedynie gorzki smak porażki odczuli piłkarze Rzozovii, którzy w wyjazdowym derbowym spotkaniu z Radziszowianką byli kompletnie bezradni i zostali zdemolowani 7:1. Tym samym zespół z Radziszowa nadal liczy się w walce o awans, aczkolwiek ma najgorszy bilans spotkań bezpośrednich pośród trzech zespołów z tą samą ilością punktów, przez co oficjalnie jest na czwartym miejscu, tracąc do lidera 7 punktów. Co ciekawe, lider rozgrywek Wisła Jeziorzany zgubił punkty na boisku w… Woli Radziszowskiej. Cedronka dzięki swojej waleczności utrzymała szóste miejsce w tabeli. Remis Iskry z rezerwami Wiślan nie spowodował zmian w tabeli – zespół z Krzęcina nadal jest dziesiąty, a rezerwy Jaśkowic ósme. Pozowianka dzięki remisowi w Rusocicach zamieniła się pozycjami z Rzozovią – obie drużyny zamykają tabelę, plasując się odpowiednio na trzynastym i czternastym miejscu.

 

B klasa (Kraków III)

Pychowianka Kraków – Borkowianka Borek Szlachecki 3:5

Trzebol Wielkie Drogi – Błękitni Czułówek 3:2

Oba B-klasowe zespoły urządziły sobie ostre strzelanie. Wyżej notowana Borkowianka w wyjazdowym starciu z sąsiadem z tabeli okazała się skuteczniejsza w ofensywie. Oba te zespoły nie zachwyciły za to grą obronną, ku uciesze kibiców, którzy obejrzeli aż osiem bramek. Waleczność Borkowianki pozwoliła jej zamienić się w tabeli z ich bezpośrednim rywalem i tym samym zespół z Borku Szlacheckiego wskoczył na szóstą pozycję. Niespodziewanie atut własnego boiska wykorzystał Trzebol. Drużyna z Wielkich Dróg pokonała wyżej notowanych Błękitnych i umocniła się na dziesiątym miejscu w tabeli.

 

C klasa (Kraków II)

Radziszowianka II Radziszów – MTS Piast Skawina 3:0 (Małysa, Kotula, Firlej)

Wisła II Jeziorzany – Rzozovia II Rzozów 9:1

Hit kolejki – nie tylko z punktu widzenia kibiców z gminy Skawina – miał miejsce w Radziszowie, gdzie rezerwy Radziszowianki gościły zespół Piasta Skawina. Oba zespoły przed tą kolejką miały ten sam dorobek punktowy i było jasne, iż zwycięzca tych derbów praktycznie zapewni sobie awans do B-klasy. Górą w tym spotkaniu okazały się rezerwy Radziszowianki, które pewnie pokonały drużynę Piasta i już za tydzień przy korzystnych wynikach będą mogły świętować awans. Dla Piasta nic straconego – awans zapewne jest zaledwie odroczony o co najmniej dwa tygodnie, aczkolwiek zawodnicy muszą się pilnować, by w ciągu sześciu kolejek nie roztrwonić ośmiopunktowej przewagi nad zespołem rezerw Tęczy Piekary. Zwłaszcza, iż w najbliższej kolejce o punkty będzie bardzo ciężko, gdyż Piast podejmie bezsprzecznego lidera rozgrywek i już pewnego B-klasowicza, czyli Armaturę Kraków, który dotychczas nie stracił nawet punktu… Rezerwy Radziszowianki są ciągle wiceliderem rozgrywek, natomiast Piast nadal jest trzeci. Outsider rozgrywek, czyli rezerwy Rzozovii zostały upokorzone w Jeziorzanach. Co smutne i ciekawe zarazem, zespół z Rzozowa nie zdobył od października ubiegłego roku nawet punktu.

Mateusz Gdula