niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Śmierć 28-latka – komunikat policji

Jak poinformował nas Marek Korzonek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, na razie nie są znane szczegóły śmiertelnego pobicia na osiedlu Ogrody. Prokuratura przesłuchuje zatrzymanych. Być może pierwsze efekty prac będą znane jutro. Publikujemy komunikat KPP zamieszczony na stronie policji.

Policjanci zatrzymali sześć osób podejrzewanych o udział w bójce, w której zginął 28 latek.

Około godziny 1 z soboty na niedzielę dyżurny został zawiadomiony o tym, że na jednej z ulic w Skawinie leży nieprzytomny, ranny mężczyzna. Na miejsce zaraz skierowany został patrol policjantów. Gdy po kilku minutach dotarli była tam już karetka pogotowia i trwała reanimacja rannego, która nie przyzniosła pozytywnych rezultatów i lekarz stwierdził zgon pacjenta. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że w tej okolicy doszło do bójki pomiędzy kilkoma osobami. Dość szybko funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, a dwie kolejne przewieziono do szpitala z uwagi na posiadane obrażenia. Gdy po badaniach okazało się, że nie zagrażają ich życiu, także trafili do policyjnej izby zatrzymań. Tego samego dnia został zatrzymany kolejny mężczyzna, który podejrzewany był udział w tym przestępstwie.

Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi zatem ich przesłuchanie będzie możliwie dopiero po wytrzeźwieniu. Nie dysponując ich zeznaniami i wyjaśnieniami trudno o ustalenie motywu tego zatargu, ale wydaje się, że tak na prawdę nie istniał żaden racjonalny. Nieszczęście polegało na tym, że spotkały się dwie grupy nietrzeźwych osób i od słowa do słowa pojawił się konflikt, do którego co najmniej kilka z tych osób dążyło.

Policjanci przedłożyli prokuratorowi materiały i dowody, które dotychczas zebrano, a prokurator zdecyduje, czy i komu przedstawi zarzuty w tej sprawie.