czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Spektakl „Kopciuszek” w Facimiechu

Weekend rozpoczynający ferie zimowe dla mieszkańców Ochodzy, Pozowic i okolic był okazją do udziału we wspaniałym widowisku pt.: „Kopciuszek”. Spektakl został przygotowany przez rodziców dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Facimiechu Przedszkola Samorządowego w Wielkich Drogach.

Tradycją Przedszkola jest wystawianie sztuk dla dzieci z okazji Mikołajek. Rodzice chcąc umilić to ważne dla swoich pociech wydarzenie, zamieniają się w aktorów, wystawiając klasyczne bajki małym widzom. Przedstawienia w wykonaniu opiekunów, są idealnym sposobem pokazaniu dziecku, iż wystąpień nie należy się bać oraz każdy może mieć tremę. Dla dzieci takie spotkania są świetną niespodzianką. Mogą zobaczyć rodziców w zupełnie nowej roli, a przedstawienia oglądają z ogromnym uśmiechem i dumą.

Po grudniowym sukcesie Teatru Rodziców, aktorzy postanowili poszerzyć zasięg swoich występów. Po wielu godzinach spędzonych na próbach, przygotowaniu scenografii oraz wspaniałych strojów, odbyły się dwa widowiska: 28 stycznia w Świetlicy w Ochodzy oraz 29 stycznia w Domu Ludowym w Pozowicach. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło władz lokalnych: Rada Sołecka wsi Facimiech wraz Sołtysem Haliną Marczyńską, Rada Sołecka wsi Ochodza z Sołtysem Grzegorzem Lelkiem, Rada Sołecka wsi Pozowice z Sołtysem Franciszkiem Czekajem, Koło Gospodyń Wiejskich Facimiech i Pozowice oraz Telewizja Skawina, która uwieczniła sceny „Kopciuszka”. Miejsca na sali zostały zapełnione przez rodziny aktorów, mieszkańców oraz wychowanków przedszkola.

Wyśmienita, pełna zaangażowania gra aktorska rodziców sprawiła, że  spektakl zachwycił wszystkich obecnych, którzy z ogromnym zainteresowaniem oglądali przedstawienie. Aktorzy zostali nagrodzeni oklaskami na stojąco oraz jak to bywa w prawdziwym teatrze, obsypani kwiatami.

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Wielkich Drogach z Oddziałami Przedszkolnymi w Facimiechu mgr Alicja Bober, na zakończenie podziękowała wszystkim za tak liczne przybycie oraz uświetnienie swoją obecnością tegoż spotkania. Wyrazy podziękowania przekazane zostały również nauczycielce mgr Katarzynie Baran, która sprawowała pieczęć nad teatrem, była reżyserem, inicjatorem, a przede wszystkim wspaniale zmotywowała  rodziców do ujawnienia ukrytych talentów aktorskich. Dyrektor Alicja Bober słowa uznania skierowała także do nauczycielki Adrianny Raduszewskiej, która zajęła się oprawą muzyczną, dodając spektaklowi uroku i magii. Rodzicom należą się ogromne brawa! Mamy nadzieję, iż takich inicjatyw będzie coraz więcej!

Źródło: PS Wielkie Drogi