piątek, 01 grudnia 2023 Imieniny: Natalia, Eligiusz

Sportowa nowość w Wielkich Drogach

Siłownia „pod chmurką”, boisko wielofunkcyjne i plac zabaw. Nowoczesny teren rekreacyjny już czeka na mieszkańców Wielkich Dróg. 

Zdegradowaną i pustą do niedawna okolicę Szkoły Podstawowej w Wielkich Drogach wypełniło boisko wielofunkcyjne wraz z infrastrukturą rekreacyjną, która pozwala zagrać w najpopularniejsze gry zespołowe, takie jak piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna lub siatkówka. Teren jest oświetlony, co umożliwia zabawę również w godzinach wieczornych. 

Obok boiska powstał plac zabaw z poliuretanową nawierzchnią. Pojawiła się także siłownia „pod chmurką”. Zadbano przy tym o elementy małej infrastruktury – na całym terenie znajdują się ławki, kosze na śmieci, nowe ścieżki oraz stojaki na rowery. Wokół atrakcji posadzono drzewa i krzewy, zbudowano także nowy parking.

Korzystanie z terenu rekreacyjnego w Wielkich Drogach jest całkowicie bezpłatne.

Inwestycja jest elementem projektu „Ogólnodostępna przestrzeń publiczna dla aktywizacji i integracji mieszkańców podobszarów rewitalizacji z terenów wiejskich Gminy Skawina – ITD i ITP”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Źródło: UMiG