czwartek, 05 października 2023 Imieniny: Igor, Flawia

Sportowy duch krzęcińskich seniorów

Wszystko rozpoczęło się od projektu, który Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej postanowił napisać w celu zintegrowania i zaktywizowania środowiska Osób 50+ wchodzących w skład powstającego Klubu Seniora. Jak udał się wyjazd?

Po zatwierdzeniu i pozytywnej ocenie projektu Stowarzyszenie otrzymało dotację Gminy Skawina na realizację zadania pod nazwą „Sportowy duch krzęcińskich seniorów”.

Przygotowania ruszyły pełną parą tak, by zdążyć przed 1 lipca, kiedy to grupa miała wyruszyć w podróż. Już na wiosnę członkowie klubu rozpoczęli treningi nordic walking pod okiem doświadczonego trenera. Następnym krokiem były przejażdżki rowerowe po najbliższej okolicy w celu podniesienia formy fizycznej. W tym samym czasie, członkowie Stowarzyszenia odpowiedzialni za realizację wyżej wymienionego zadania, przygotowywali potrzebne dokumenty i materiały.

1 lipca o  godzinie 6:49 grupa 31 osób rozpoczęła podróż w wesołym pociągu wyruszającym z południa na północny-zachód. Siedem godzin upłynęło jak z bicza strzelił w wesołej atmosferze pełnej śpiewów, żartów, a nawet pląsów. Po dotarciu na miejsce nastąpiło zakwaterowanie w internacie Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie.

Wieczorem odbyło się oficjalne powitanie krzęcińskich seniorów przez władze gminy na czele z panem wójtem dr. Bogdanem Brzustowiczem. Towarzyszyli mu między innymi: Sandra Żuk – odpowiedzialna za promocję gminy, która przedstawiła plan wizyty. Dużą pomoc w zorganizowaniu wyjazdu okazała nam dyrektor Zespołu Szkół w Krzęcinie Honorata Kłosek, która również uczestniczyła w wieczornym spotkaniu.

Sobotni dzień rozpoczął się od zwiedzania Regionalnego Muzeum Ziemi Choszczeńskiej znajdującego się w Zespole Szkół nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie. Prelekcję oraz prezentację multimedialną o historii ziemi choszczeńskiej przygotował dyrektor wyżej wymienionej szkoły, historyk, dr Jacek Brzustowicz.

Ogromną atrakcją w tym dniu była wycieczka na pole golfowe Modry Las znajdującego się w okolicach Choszczna. Towarzyszył seniorom Wójt wraz z małżonką. Największą niespodzianką był kurs gry w golfa ze szkockim trenerem zorganizowany przez gospodarza gminy Krzęcin. Wszyscy nauczyli się prawidłowo trzymać kij golfowy, uderzać nim i wybijać piłeczkę. Trener zwracał szczególną uwagę na prawidłową postawę golfisty, zwłaszcza na ułożenie tylnej części ciała.  W kolejne dni czekają na seniorów z Krzęcina jeszcze inne atrakcje.

Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: SPZK