sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Sprzątali Korabniki

Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie włączyli się w akcję „Sprzątamy zieloną Małopolskę”. Jej celem jest promowanie inicjatyw mających na celu zbieranie śmieci w lasach, na polach, z rowów i zbiorników wodnych. Tereny zielone pozbawione wszędobylskich odpadów to nasze wspólne dobro. Każdy mieszkaniec ma prawo do odpoczynku na łonie natury bez otaczających nas zanieczyszczeń.

W ramach akcji burmistrz Norbert Rzepisko oraz pracownicy UMiG posprzątali las w Korabnikach. Wśród zebranych śmieci dominowały puszki i butelki po alkoholu, ale nie brakowało także opakowań po jedzeniu na wynos z okolicznej sieci fast foodów, kartonów oraz płyt CD.

UMiG zaprasza do udziału w akcji wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu czystość lasów w naszej gminie. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przekaże worki na śmieci i rękawiczki, zapewni także odbiór zebranych odpadów. Wystarczy wysłać maila na adres: urzad@gminaskawina.pl lub zadzwonić na jeden z poniższych numerów:

  • 12-277-01-53
  • 12- 277-01-08
  • 12- 277- 01-50

Jak dowiadujemy się na stronie UMiG: Wspólnie ustalimy miejsce sprzątania, odbioru odpadów i przekazania worków oraz rękawiczek. 

Źródło: UMiG