niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Srebrne krążki do kolekcji

Ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Młodzików w brydżu sportowym wraca drużyna CKiS Skawina. Łukasz Kasperczyk, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit i Michał Stasik w Starachowicach, gdzie w dniach 19-21 października rywalizowali młodzi brydżyści, ustąpili jedynie aktualnym mistrzom Europy, drużynie POLAND U-15.

Turniej drużynowy rozpoczął się eliminacjami w pierwszym dniu trwania imprezy. Podopieczni Marcina Kuflowskiego wygrali wszystkie trzy mecze. Również drugiego dnia wygrali trzy kolejne mecze, tylko jeden – bardzo nieznacznie – przegrywając. Dało im to trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej eliminacji. Jednocześnie postawiło w niełatwym położeniu przed meczem półfinałowym, w którym przeciwnik dysponował handicapem punktowym, jako wyżej klasyfikowanym po rundzie zasadniczej. Mimo to, po świetnej grze, nasz zespół odrobił straty, a ostatnim rozdaniem przypieczętował awans do finału. Tam już rywale okazali się zbyt silni i nie dali szans naszym utalentowanym brydżystom.

W turniejach par, które rozegrano po zawodach drużynowych, naszych dopadł „syndrom sukcesu” i choć byli blisko czołówki, nie zdołali zbliżyć się do podium, zajmując miejsca na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki (w gronie 63 par).

– Sukces w turnieju drużynowym jest niepodważalny, w zasadzie od początku było wiadomo, że jest to walka tylko o drugie miejsce, bo zwycięski team to jednak inna półka. Nasz zespół, zdecydowanie najmłodszy z tych liczących się w walce o medale, średnio 2-3 lata młodsi chłopcy od reszty stawki, spisał się naprawdę znakomicie. Trochę żal rozgrywek parowych, ale od lat widać, że po sukcesie w jednej konkurencji, niesamowicie trudno jest walczyć w kolejnej. Tutaj jeszcze brakuje chłopcom troszkę doświadczenia, ale wierzę, że już za rok tego doświadczenie będzie w sam raz – ocenił trener Marcin Kuflowski.

Niebawem chłopców czekają kolejne wyzwania, bo jeszcze w listopadzie i grudniu rozegrane zostaną dwa etapy rozgrywek kadrowych, które wyłonią szeroką reprezentację kraju na Drużynowe Mistrzostwa Świata w chińskim Suzhou, zaplanowane na sierpień 2018 roku. Liczymy, że znajdą się w niej oba skawińskie duety: Kuflowski – Kurlit i Kasperczyk – Stasik.

Marcin Kuflowski, źródło: CKiS