czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Starorzecze pękało w szwach

Disco polowe rytmy Skanera, Basty, Kordiana i DJ Mietka, skoczna góralska nuta Baciarów, klimatyczna muzyka Mai i Andrzeja Sikorowskich, mocne brzmienia grupy Brain’s All Gone, a także wspaniały występ Margaret. Tak w skrócie można opisać Dni Skawiny 2016.

Tak dobrej zabawy na Starorzeczu jeszcze chyba nie było. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę atrakcje i koncerty przyciągnęły tłumy. Całe szczęście pogoda dopisała i wszyscy mogliśmy w pełni uczestniczyć w obchodach Święta Miasta.

Jak co roku, Dni Skawiny, w krótkim przemówieniu, otworzył burmistrz Paweł Kolasa. Później atrakcjom już nie było końca. Na początek swoje umiejętności zaprezentowała skawińska młodzież. Na scenie wystąpili laureaci I Gminnego Przeglądu Talentów zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Miejską przy współpracy z CKiS. Sobotnie popołudnie i wieczór należały jednak do tanecznej muzyki disco polo, przy której nie można się źle bawić. Wystąpiły dobrze znane, fanom tego rodzaju muzyki, zespoły, takie jak: Skaner, Basta, Kordian i DJ Mietek. Publiczność tańczyła i śpiewała z artystami do późnych godzin.

Inauguracją drugiego dnia był, rozgrywany już od lat w skawińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, turniej szachowy „O Koronę Króla Kazimierza”. Zwycięzcą rywalizacji został Bartłomiej Piwowarczyk.

Także program na Starorzeczu rozpoczęliśmy od sportowych emocji. Miłośników piłki nożnej przywitała specjalna strefa zatytułowana „Wyzwalamy Pozytywną Energię”, której sponsorem była firma CEZ Skawina. W ramach strefy zorganizowany został mini turniej Mega Piłkarzyków. Wzięły w nim udział 4 drużyny: Młodzieżowa Rada Miejska, OSP Korabniki, CEZ Skawina oraz Teatr Maska. Emocjonujące pojedynki dostarczyły sporą dawkę śmiechu. Ostatecznie puchar zawodów powędrował do reprezentacji firmy CEZ  Skawina. Zaraz obok dmuchanego boiska stała pokaźna bramka celnościowa. Każdy, kto chciał mógł spróbować swoich sił i przetestować umiejętności piłkarskie. Dla dzieci nie lada gratką okazała się specjalnie stworzona Strefa Młodego Kibica pełna gier i zabaw sprawnościowych.

Zaraz po zakończeniu zabawnej rywalizacji w Mega Piłkarzykach do tańca porwał nas energetyczny występ zespołu Baciary. Na godzinę cały teren Starorzecza przeniósł się w sam środek Podhala. Rozbawiona publiczność nie chciała wypuścić artystów ze sceny, którzy dwukrotnie bisowali.

Odrobinę uspokojenia i klimatu dostarczyli nam Maja Sikorowska i Andrzej Sikorowski, po których znów rozbrzmiały mocne dźwięki zespołu Brain’s All Gone, by wreszcie na scenie pojawiła się wyczekiwana przez tłumy gwiazda Dni Skawiny – Margaret. Piosenkarka dała godzinny koncert. Rozbrzmiały największe przeboje, takie jak: „Heartbeat”,  „Wasted”, „Start a Fire”, „Cool Me Down”. Starorzecze dosłownie „pękało w szwach”. Ku uciesze najgorliwszych fanów, po występie, Margaret wyszła przed scenę i przez dłuższy czas rozdawała autografy, pozowała do zdjęć i rozmawiała z publicznością.

Przypieczętowaniem dwudniowej imprezy był widowiskowy pokaz Teatru Ognia.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie!

Źródło: CKiS