sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Stypendia od Guanellianów

Zachęcamy do składania wniosków o przyznanie stypendiów z Funduszu Stypendialnego im. Św. Alojzego Guanella dla zdolnej młodzieży z terenu Gminy Skawina, których rodziców nie stać na sfinansowanie zajęć dodatkowych i rozwijanie ich pasji. Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Szczegółowe informacje (regulamin, wzór wniosku): KLIKNIJ TUTAJ.

Wkrótce do szkół zostaną dostarczone wzory podań o przyznanie stypendium.

Jest wielu zdolnych młodych ludzi, których rodziców nie zawsze stać na opłacanie im zajęć dodatkowych, czy na rozwijanie ich pasji (np. karnet na basen, lekcje gry na gitarze, wyjazd na kurs językowy, zakup sprzętu modelarskiego, itd.). Fundusz ma też być skierowany do tych uczniów, którzy nie otrzymują stypendiów z innych organizacji, z racji zainteresowań, które nie mieszczą się w kategoriach stypendiów przyznawanych przez władze samorządowe – mówi ks. Jarosław Januszewski, koordynator akcji.

Stypendia będą przyznawane w 3 kategoriach: nauka, sport oraz kultura i sztuka. Planowane jest przyznanie 9 stypendiów, po 3 w każdej kategorii, z podziałem na szczeble szkolne (szkoły podstawowe – 3 stypendia, szkoły gimnazjalne – 3 stypendia, szkoły ponadgimnazjalne – 3 stypendia). Nad całością Funduszu czuwać będzie specjalnie do tego powołana Kapituła. Nabór wniosków trwa do 20 czerwca.

Promotorem Funduszu jest skawińska wspólnota guanellianów (Zgromadzenie Sług Miłości), którzy od 8 lat działają w jedynym w Polsce domu zakonnym tego Zgromadzenia, właśnie w Skawinie. Od 2010 roku prowadzą też Rodzinny Dom Dziecka „Dar Serca”. Fundusz im. Św. Alojzego Guanella na rzecz ludzi młodych ma również za zadanie zaangażować lokalną społeczność w inwestowanie w przyszłość ludzi młodych, bo to oni są nadzieją naszego kraju i naszej gminy – dodaje ks. Jarosław Januszewski.

Źródło: Centrum Don Guanella