czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

Sukces przedszkola w Facimiechu

W piątek, 21 kwietnia, Polskie Centrum Programu „Safer Internet” ogłosiło wyniki konkursu na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2017. Tegoroczna edycja obfitowała w niespotykaną dotąd skalę inicjatyw i zgłoszeń konkursowych – prawie 2000 zgłoszonych inicjatyw i 600 relacji spływających z całej Polski.

Jesteśmy niezwykle dumni, że to właśnie Przedszkole w Facimiechu decyzją jury otrzymało wyróżnienie jako jedyna placówka z Małopolski oraz jedyne przedszkole! I tym samym wygraliśmy głośnik bezprzewodowy – mówi dyrektor Alicja Bober.

Przypomnijmy: 7 lutego na całym świecie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy Internet na lepsze.” Zadaniem rodziców i wychowawców było pokazać dzieciom jak wiele dobrodziejstwa niesie ze sobą Internet, do jakich celów możemy go wykorzystywać, ale przede wszystkim od najmłodszych lat uczulać dzieci i przestrzegać ich przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci. – Nauka bezpiecznego i kreatywnego wykorzystywania technologii to dla nas wszystkich duże wyzwanie. I my właśnie postanowiliśmy to wyzwanie podjąć. W tym roku po raz pierwszy dołączyliśmy do inicjatywy DBI. Podczas obchodów DBI staraliśmy się przede wszystkim podkreślać potencjał Internetu. Podjęliśmy szereg zadań, które zostały zaplanowane na przestrzeni całego miesiąca, a do współpracy zaprosiliśmy również naszych rodziców oraz przedstawicieli mediów – dodaje dyrektor Alicja Bober.

Spośród wielu zadań jakie zorganizowano w Przedszkolu w ciągu całego miesiąca znalazły się:

  • prelekcja dla rodziców pt. „Przedszkolak w sieci”
  • wykonanie maty mistrzów kodowania
  • spotkanie z programistą
  • warsztaty edukacyjne „Mała robotyka”
  • konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. „Bezpieczne przedszkolaki w sieci”,
    w którym nagrody – gry edukacyjne „Sokrates” ufundowane przez Wojciecha Pilszaka, prezesa firmy E-detektywi, zajmującej się bezpieczeństwem informatycznym – ochroną danych osobowych i cyberprzestępczością otrzymali:

I miejsce – Oliwia Kucharczyk
II miejsce – Magdalena Kunicka i Karol Zawada
III miejsce – Marcel Baran i Emilia Szczypczyk

Podsumowaniem naszej inicjatywy był happening „Baw się w sieci bezpiecznie” oraz reportaż z rodzicami nt. bezpieczeństwa dzieci w sieci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przedszkolne działania. Wyniki konkursu: KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: Przedszkole w Facimiechu