sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Sukces uczennic Szkoły Podstawowej nr 2

10 maja 2018 r. Komisja Konkursowa dokonała podsumowania ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Na konkurs wpłynęło 257 prac z całego kraju. W gronie laureatów w najmłodszej grupie, znalazły się dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie.

Konkurs został zorganizowany przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie, a patronat nad nim objął Minister Edukacji Narodowej. Zadaniem uczestników było wykonanie komiksu opowiadającego o wybranych wydarzeniach z historii Polski. Jury przyznało tytuł laureata 18 uczniom w 3 kategoriach wiekowych. Wśród nich znalazły się:

– Julia Sikorska z klasy 5a, która wykonała pracę pt.„Tatrzańscy Kozacy”. Temat ten wybrała wspólnie z nauczycielem historii.

– Emilia Jastrzębska z klasy 5b, wykonała pracę pt. „Bracia” inspirowaną wspomnieniami rodzinnymi.

Obydwie laureatki udadzą się 28 maja 2018 r. wraz z opiekunem merytorycznym Piotrem Kazaną do Warszawy na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się podczas VIII Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym im. J. Kurtyki Przystanek Historia. Oprócz okolicznościowych dyplomów wraz z nagrodami rzeczowymi, laureatki odbędą specjalne warsztaty graficzne przygotowane przez zawodowych twórców historycznych komiksów.

Serdecznie gratulujemy!

Prace można zobaczyć TUTAJ

Źródło: SP nr 2