wtorek, 09 sierpnia 2022 Imieniny: Roman, Ryszard

Sunday założy akademię w Skawinie?

Ibrahim Sunday, były piłkarz Wisły Kraków prowadzi akademię piłkarską w Nigerii. Dzięki niej utalentowana i często biedna młodzież ma szansę na rozwój swoich umiejętności. Teraz „Ibra” wpadł na pomysł utworzenia szkółki w Polsce. Niewykluczone, że będzie działać w Skawinie. Jak czytamy na WP SportoweFakty, Sunday chce, aby nasz kraj stał się dla Nigeryjczyków swoistą trampoliną do Europy. 

W polskiej akademii, były piłkarz Wisły chciałby koncentrować się na technice i kształceniu silnych charakterów. Trening ogólny w klubach to bowiem nie wszystko, czego potrzebują młodzi ludzie. Wciąż jednak brakuje pieniędzy na realizację pomysłu. Trwają poszukiwania sponsorów. Sunday nie wie jeszcze, gdzie miałaby znajdować się akademia – myśli o Krakowie, ale świetne warunki widzi też w Skawinie. W klubie gra już dwóch jego podopiecznych.

– Na co dzień współpracuję ze Skawinką. Ludzie tam są bardzo otwarci i dają pewne możliwości. Jest boisko, dobre warunki – to jest bardzo ważne. Potrzeba jednak większej ilości pieniędzy. Nie chodzi mi o mój zarobek, ale pomoc chłopakom. Zawsze pytam moich podopiecznych – jaka jest różnica między twoją grą dwa lata temu, a teraz? Czy zrobiłeś postęp? Nawet w profesjonalnej piłce w wyższych ligach, piłkarze często nie myślą o swoim rozwoju. Nie mówię tylko o Nigeryjczykach, ale wszystkich. Wiele z tego, co chcę przekazać młodym zawodnikom, mogliby nauczyć się też chłopaki w Polsce. Zarabiają pieniądze, więc według nich wszystko jest w porządku. W ten sposób nie osiągną wiele. Czy będę mógł realizować swój plan? Okaże się – powiedział Sunday dla WP SportoweFakty.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.