czwartek, 05 października 2023 Imieniny: Igor, Flawia

„Świąteczne Zawody Pływackie” za nami

W sobotę, 17 grudnia, na basenie Camena odbyły się „Świąteczne Zawody Pływackie”, zorganizowane przez Klub Sportowy Optima Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. W rywalizacji wzięło udział 93 zawodników w wieku od 5 do 16 lat, na co dzień trenujących w tych klubach. 

Święta za pasem, Nowy Rok blisko, więc czas na podsumowania – również w pływaniu. Ostatnim sprawdzianem i możliwością pobicia swoich rekordów życiowych w 2016 r. dla skawińskich pływaków były odbywające się 17 grudnia „Świąteczne Zawody Pływackie”.

Zawody odbywały się w trzech blokach. W pierwszym do rywalizacji przystąpili starsi zawodnicy, którzy mięli do pokonania 50 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów wybranym przez siebie stylem pływackim. Młodsi zawodnicy z bloku drugiego, startowali na dystansie o połowę krótszym, jednakże tymi samymi stylami co starsi. W trzecim bloku rywalizacja przeniosła się na mały basen, w której udział wzięli najmłodsi adepci pływania, mający do pokonania 12,5 metra stylem dowolnym i grzbietowym.

Na końcowy wynik, każdego zawodnika składała się suma czasów z dwóch konkurencji. Jednak jak to bywa na takich zawodach, liczyła się nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim dobra zabawa, do której przyczynili się również organizatorzy wręczając każdemu zawodnikowi pamiątkowy medal oraz świąteczną paczkę słodkości. Serdecznie gratulujemy zawodnikom, rodzicom oraz trenerom.

Życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
–  KS „Optima” Skawina