sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Światowy Dzień Podciągania w Skawinie

Zapraszamy serdecznie wszystkich skawinian – liczy się moc każdych rąk – do wzięcia udziału w „Światowym Dniu Podciągania w Skawinie”, który odbędzie się 9 września (sobota) na skawińskim rynku, w godzinach 10.00- 18.00. Inicjatorem akcji jest Bartek Kruk reprezentujący grupę Street Workout Skawina. Niezwykłą siłę i umiejętności tej grupy mogliśmy zobaczyć w programie tegorocznych Dni Skawiny.

Podczas Światowego Dnia Podciągania w 2015 roku, Polska była na 30. miejscu w rankingu światowym. W roku 2016 wskoczyła już na 4. miejsce!!! Apetyt rośnie w miarę jedzenia, stąd wspólnym siłami w całym kraju mamy zakusy na wskoczenie na podium.

Nieistotny jest wiek, ani płeć startującego. Wszyscy bez wyjątku będą mogli wziąć udział i wystartować dla sprawdzenia swoich możliwości, za które prócz wpisania się w ambitną walkę o miejsce dla Polski w światowym rankingu, otrzymają pamiątkowy certyfikat z własnym nazwiskiem i liczbą podciągnięć. Dodatkowo pierwsze sto osób otrzyma bony podarunkowe o wartości 10 zł do zrealizowania w sklepie Supleman w Skawinie. Xtreme Fitness Skawina dla najlepszych kobiet i mężczyzn ufundował: dla I miejsc miesięczny karnet do siłowni, dla II miejsc tygodniowy, natomiast dla III miejsc wejściówki trzydniowe.

Podciąganie się na drążku nie jest łatwym sportem. Do pracy zaangażowane zostają praktycznie wszystkie mięśnie od pasa w górę. W zależności od techniki, częściowo również nogi. Dużą rolę oprócz siły spełnia technika wykonywanego ruchu, której wypracowanie może zająć nawet kilka tygodni treningu.

Aby podciągnięcie było prawidłowo wykonane, kobiety muszą się złapać tzw. podchwytem i unieść ciało tak, by broda znajdowała się nad drążkiem. Dla mężczyzn obowiązuje ta sama zasada, z tym, że trzeba złapać się z tzw. nachwytu.

Mimo, że podciąganie nie jest sportem łatwym, można podjąć próbę podciągnięcia się bez wcześniejszych treningów. Dlatego dołóżcie swojej siły, by Polska w światowym rankingu podskoczyła choćby o jedno oczko w górę.

W ramach sobotniego Światowego Dnia Podciągania – World Pull Up Day – na Skawińskim Rynku i bicia rekordu, zobaczymy pokazy grupy STREET WORKOUT SKAWINA, które odbędą się o godzinie 12.00, 14.00 i 16.30.

Street Workout to ćwiczenia z wykorzystaniem tylko własnej masy ciała oraz urządzeń typu drążek, poręcz lub po prostu na ziemi. Street Workout Skawina to grupa zainicjowana przez kilku młodych, ambitnych i pracowitych ludzi. Trenują na błoniach skawińskich w każdy weekend. Jest to ich wielka pasja, którą chcą się dzielić z ludźmi, zarażać ich tym pięknym sportem oraz pokazać, że można ćwiczyć dosłownie wszędzie. Każdy z nich ma już jakiś staż w tym sporcie. Filip Ziemiański – 4 lata, Bartłomiej Kruk – 2 lata, Wojtek Kruk – 1,5 roku. Podczas pokazu zaprezentują co przez ten czas zdażyli osiągnąć i czego się samodzielnie nauczyć. Do pokazu dołączy Michał Urbanik, który Street Workout trenuje od 3,5 roku, a 5 sierpnia tego roku zajął 3. miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii freestyle.

Sponsorami wydarzenia są: Supleman, Xtreme Fitness Gyms. Współorganizatorem: CKiS

Marta Tyrpa, źródło: CKiS