piątek, 29 marca 2024 Imieniny: Viktoryn, Helmut

Świetny start juniorów CKiS

Międzynarodowy Turniej Crossmintona, który odbył się 9 i 10 października w hali sportowej w Brzeszczach zgromadził na stracie 60 zawodników, wśród nich reprezentantów sekcji crossmintona CKiS Skawina. Zawodnicy stoczyli zaciekłe mecze z rywalami, walcząc nie tylko o punkty do międzynarodowego rankingu, ale również o pamiątkowe puchary i medale. Nasi Juniorzy po raz kolejny spisali się świetnie, a relacja z przebiegu turnieju okiem trenerki Gabija Jančunska, poniżej.

„W najmłodszej kategorii U12 Open złoto wywalczył Oskar Sonik, na 3. miejscu znalazł się Piotr Kochana, który zagrał wręcz koncertowo we wszystkich meczach. Szczególne gratulacje należą się także Idze Kowalec, która pierwszy raz startowała w turnieju tej rangi i od razu została wrzucona na głęboką wodę. Jako jedyna dziewczynka musiała się zmierzyć z bardziej doświadczonymi chłopcami z tej grupy wiekowej. Pomimo tego odważnie stanęła z nimi do walki szlifując w ten sposób swoje dotychczas nabyte umiejętności a zdobyte doświadczenie wykorzysta w kolejnych rywalizacjach turniejowych.

Kategoria U14 Female została wygrana przez Alicję Gorczycę. Jest to zawodniczka z młodszej kategorii, ale postanowiła wypróbować swoje siły w U14 i była nie do pokonania przez starsze rywalki. Podziwiałam zaparcie i chęć walki naszej Ali.

W kategorii U 14 Male 2 miejsce zdobył Kamil Jančunski3 miejsce podzieli Grzegorz Sochan i Bartosz Śmiech. To były ciężkie i bardzo wyczerpujące mecze, naszym zawodnikom należą się wielkie brawa.

Najstarsza kategoria juniorów, czyli U18 Male została zdobyta przez: 1 miejsce Adrian Jančunski, 2 miejsce Maciej Janczak.

kategorii deblowej U18 Junior startowała nasza jedna para – Piotr Kochana/Oskar Sonik. Chłopcy przywieźli do Skawiny brązowe medale.”