niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Święto pływania w Camenie

26 września 2021 r. miłośnicy pływania przybyli do skawińskiej Cameny, aby wraz z Organizatorami rozegrać XII Pływackie Mistrzostwa Skawiny. Organizatorem  zawodów był Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem – CKiS w Skawinie.

Honorowy Patronat nad zawodami objęli:

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk

Burmistrz Norbert Rzepisko

Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji przy Radzie Miasta i Gminy Skawina

Na słupkach pojawiło się 208 zawodników, którzy zgodnie z programem zawodów podzieleni zostali na trzy bloki.

Każdy zawodnik biorący udział w zawodach otrzymał pakiet startowy.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych za miejsca I-III otrzymali medale.

Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce drużyn, które zajęły miejsca I-III w „Sztafecie o Puchar Wicemarszałka Senatu RP Marka Pęka”.

Miła atmosfera skawińskiej Cameny, jako gospodarza rozgrywanych już przez dwanaście lat zawodów przełożyła się na udane starty zawodników, którzy sprawdzali swoje umiejętności pływackie i formę oraz wielokrotnie poprawiali swoje rezultaty życiowe w wybranych przez siebie dystansach i konkurencjach.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina

Wyniki zawodów dostępne TUTAJ

Poniżej wyniki pływaków trenujących pod barwami CKiS w Skawinie:

I BLOK

Madej Julia

3 miejsce – 25 dowolny

2 miejsce – 25 grzbietowy

Kaja Tabor

4 miejsce – 25 dowolny

3 miejsce – 25 klasyczny

Mikołaj Turkawski

1 miejsce – 25 dowolny

3 miejsce – 25 klasyczny

Ignacy Turkawski

3 miejsce – 25 dowolny

2 miejsce – 25 klasyczny

Michał Słaby

2 miejsce – 25 klasyczny

6 miejsce – 25 dowolny

II BLOK

1 miejsce sztafeta 4×50 styl dowolny (E. Bętkowska, L. Jezioro, A. Płonka, A. Krzyszkowska)

Emilia Bętkowska

1 miejsce – 50 dowolny

1 miejsce – 50 grzbietowy

Szymon Maliszewski

1 miejsce – 100 klasyczny

2 miejsce – 100 zmienny

Lena Jezioro

10 – miejsce 50 dowolny

8 – miejsce 50 grzbietowy

Aleksandra Płonka

5 miejsce – 50 dowolny

2 miejsce – 50 klasyczny

Kacper Urban

3 miejsce – 100 dowolny

2 miejsce – 100 klasyczny

Amelia Krzyszkowska

1 miejsce – 50 klasyczny

3 miejsce – 50 grzbietowy

Szymon Kutermak

7 miejsce – 50 dowolny

3 miejsce – 50 motylkowy

Gabriela Raputa

2 miejsce – 100 klasyczny

2 miejsce – 100 zmienny

Zofia Bednarz

6 miejsce – 100 dowolny

4 miejsce – 100 grzbietowy

Oliwia Richa

7 miejsce – 100 dowolny

5 miejsce – 100 grzbietowy

Zdjęcia wykonał Jarosław Karasiński.

Fotorelacja z zawodów: https://flic.kr/s/aHsmWR4gdo 

Agnieszka Zięba, źródło: CKiS