sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Świętowali na sportowo

Sportowe 30-lecie CKiS już za nami! Raz było słońce, raz deszcz. Raz bawiliśmy się przed halą, a raz w hali widowiskowo-sportowej. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale i tak było świetnie. Dzieci i młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w sportowych rozgrywkach i zabawach ruchowych. Wśród maluszków dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy i dmuchany zamek. Chętni próbowali swoich sił podczas treningów przygotowanych przez Xtreme Fitness Skawina, a wielu odważnych (ku naszej wielkiej radości) stanęło na starcie Biegu Sztafet Honorowych na Błoniach Skawińskich. Dziękujemy!

W roku jubileuszowym pogoda postanowiła, że będzie się z nami bawić… w kotka i myszkę. Ale #teamCKiS zaprawiony w bojach przez 30 lat organizowania różnego rodzaju wydarzeń, nie boi się żadnych wyzwań. Choć w niedzielę, 18 września deszcz i wiatr próbował pokrzyżować nam plany, świętowanie na sportowo było bardzo udane.

Już od godziny 13.00 zapraszaliśmy do wspólnej zabawy na boiskach „Orlik” i terenie przy Basenie Camena. Od razu wystartowaliśmy z mini turniejem siatkówki, a trenerzy i członkowie sekcji crossmintona, nie oglądając się na ciemne chmury, chwycili energicznie za rakiety. Miłośnicy piłki nożnej zgromadzili się wokół zawodników LKS „Wiślanie” i próbowali swoich sił w siatkonodze. Na szachowych mistrzów przed wejściem do hali czekała duża szachownica, a w odnowionej sali tzw. „Olimpijce” rozgrywały się zacięte pojedynki przy stołach do ping-ponga. Okazją do „poruszania się” były także zajęcia fitness prowadzone przez pełną energii instruktorkę Dominikę Juszczyk z Xtreme Fitness w Skawinie. Siłownia dodatkowo zapraszała do swojego stoiska, gdzie można było wziąć udział w mini konkursach i wygrać między innymi karnety.

Na uczestników wyzwań przygotowanych przez #teamCKiS czekały upominki i nagrody, a kto zgłodniał mógł zasmakować w frytkach belgijskich lub słodkim poczęstunku. Na najmłodszych czekały również stanowiska z popcornem i watą cukrową. Duża kolejka ustawiła się do punktu, gdzie wspaniałe animatorki z Manufaktury Radości malowały twarze i robiły zwierzątka z baloników. Dodatkowo bajkową atmosferę wprowadzały, latające nad głowami, kolorowe bańki mydlane. Po licznych przepychankach z pogodą, udało nam się także zaprosić dzieciaki do zabawy w dmuchanym zamku, który ostatecznie stanął w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Podczas, gdy jedni bawili się przed Basenem Camena i w hali, inni pokonywali kilometry (niejednokrotnie w strugach deszczu) startując w Biegu Sztafet Honorowych na Skawińskich Błoniach. W sumie do przebiegnięcia było 30 km. Jako pierwszy i ostatni z linii startu wyruszył Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie – Tomasz Stawowy. Ostatecznie udział w biegu wzięło 14 sztafet i osoby indywidualne:

 1. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie
 2. Niezależny Związek Harcerstwa „Czerwony Mak”
 3. Stowarzyszenie „Dzieci Są Ważne” Skawina
 4. Klub Sportowy „Skawina Biega”
 5. Komisariat Policji w Skawinie
 6. Miejskie Towarzystwo Sportowe „Piast” Skawina
 7. Ochotnicza Straż Pożarna Skawina
 8. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „AW Sport” Skawina
 9. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Skawinie
 10. Urząd Miasta i Gminy Skawina
 11. Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie
 12. Klub Sportowy „Optima” Skawina
 13. Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Skawina
 14. Parafialny Klub Sportowy „Milenium” Skawina
 15. Osoby indywidualne

Wielką niespodziankę sprawili nam przedstawiciele OSP, którzy pokonali okrążenie w pełnym rynsztunku w hełmach i z butlami tlenowymi. Klub Skawina Biega natomiast wystawił ekipę składającą się z aż 23 osób. W trzech grupach przebiegli łącznie 12 km, a więc prawie połowę dystansu. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę. RAZEM Z WAMI wbiegliśmy w nowe 30-lecie CKiS w Skawinie!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych przyjaciół i partnerów, którzy pomogli przygotować nam to wydarzenie:

 • Xtreme Fitness Skawina
 • Klub Sportowy Optima Skawina
 • Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”
 • Skawina Biega
 • Milenium Skawina i Ludowy Klub Sportowy „Wiślanie” Jaśkowice.

 Anna Zając-Gut, źródło: CKiS