sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Szczególna lekcja muzyki

11 października w Przedszkolu w Wielkich Drogach odbyła się niezwykła lekcja muzyki. Niezwykła za sprawą niecodziennych gości, profesjonalnych muzyków z Mobilnej Filharmonii z Rzeszowa. Muzycy w koncercie pt. „Piękna nasza Polska cała” przemierzyli wspólnie z dziećmi Polskę wzdłuż i wszerz.

Polska to piękny kraj, który może poszczycić się swoją wielowiekową kulturą i tradycją. Muzycy zaprezentowali przedszkolakom część tej tradycji skupiając się na muzyce ludowej. Przebrani w piękne i kolorowe stroje ludowe z różnych regionów Polski – zagrali melodie, zaśpiewali pieśni i przyśpiewki. Przemierzyli wspólnie z dziećmi Polskę wzdłuż i wszerz w towarzystwie instrumentów tych bardziej znanych, jak akordeon, skrzypce, flet poprzeczny kontrabas oraz mniej znanych, np. diabelskie skrzypce, na którym dzieci próbowały samodzielnie grać.

Barwne kreacje artystów, ich profesjonalna gra na instrumentach oraz odpowiedni sposób przekazywania muzycznej wiedzy sprawił, że koncert przyniósł dzieciom wiele korzyści. Uśmiech i zadowolenie dzieci sprawiły, że przygoda w świecie melodii, brzmień i odgłosów poza walorami edukacyjnymi miała także inny aspekt – dobrego samopoczucia.

Źródło: Przedszkole w Wielkich Drogach