piątek, 01 grudnia 2023 Imieniny: Natalia, Eligiusz

Szczególny wernisaż prac

Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na wernisaż prac pokonkursowych I Małopolskiego Konkursu Artystycznego im. Marii Grucy, skierowanego do artystów amatorów, tworzących w środowiskowych domach samopomocy. Honorowy patronat nad konkursem objął Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Konkurs zatytułowany „Śladami wielkich mistrzów malarstwa: od Giotta do Cézanne’a” miał na celu: kształtowanie w środowiskach osób niepełnosprawnych pasji do poznawania i tworzenia sztuki; otwieranie na różne kierunki sztuki i swobodne poruszanie się między nimi; odkrywanie i promowanie twórczości osób niepełnosprawnych; integrowanie różnych środowisk artystycznych; promowanie terapii przez sztukę.

Na podstawie dowolnie wybranego dzieła wielkiego artysty należało wykonać pracę malarską w dowolnej technice (olej, akryl, tempera, akwarela), która mogła być kopią lub też interpretacją danego dzieła.

Podczas wernisażu, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 września, o godzinie 11.00 w Pałacyku „Sokół”, poznamy nazwiska laureatów, nagrodzonych w konkursie.

Źródło: CKiS