sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Szczepienia od 15 stycznia

15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 w Polsce. W naszej gminie powstaną w sumie 4 punkty szczepień. 3 będą zlokalizowane w Skawinie, a 1 w Woli Radziszowskiej. Zapisy na szczepienia rozpoczną się 15 stycznia.

Adresy punktów szczepień w Gminie Skawina:

  • Przychodnia Zdrowia Skawina sp. z. o. o. ul. Popiełuszki 2a, Skawina
  • Solmedica Mateusz Potempa, ul. Popiełuszki 17a, Skawina
  • Ewa Krystyna Zuch Lekarz, ul. Słoneczna 1c/69, Skawina
  • Praktyka Lekarzy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia s.c. Wola Radziszowska 590

Szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane ze szczepieniem znajdują się tutaj.

Proces szczepień będzie oparty o zaproszenie (dokument e-skierowania) ważne 60 dni od dnia wystawienia. Będą one generowane automatycznie w systemie P1 w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowych, itd.). Ponadto, lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL czy dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej Infolinii, umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania nr e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych (system e-Rejestracji będzie zintegrowany z systemem P1, co umożliwi automatyczną weryfikację ważności e-skierowania). Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na 2 wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

W tym momencie ustalane są szczegóły logistyczne i organizacyjne we wszystkich czterech placówkach w gminie. Będziemy na bieżąco publikowali kolejne informacje.

Źródło: UMiG