czwartek, 23 września 2021 Imieniny: Bogusław, Tekla

Szewczyk Dratewka – teatralna inauguracja

Mróz nie był straszny i nie stał się przeszkodą dla dzieci i ich rodziców w dotarciu do Pałacyku „Sokół” na pierwsze w nowym roku spotkanie w ramach cyklu Teatr Dzieciom. Studio YAPA opowiedziało historię Szewczyka Dratewki i mimo, że był smok, naprawdę nie było strasznie…

…a nawet było bardzo zabawnie. Szewczyk Dratewka, którego widzowie mieli okazję poznać zaraz w pierwszych minutach spektaklu, okazał się niezłym bajarzem. Swymi popisami i wyolbrzymianiem rangi przeżytych emocji i nabytych umiejętności przyprawiał widza o dobry humor. Niby bohater, choć nie do końca… zdobywa największe trofeum swojego życia – piękną królewnę. Choć ta, początkowo robiła wszystko, by zrazić do siebie kolejnego „amanta”, następnego natręta, który pokonując  smoka miał wkraść się w jej łaski. Wiele radości królewna sprawiła dzieciom, ubierając sobie oszpecającą sukienkę, „babciną” perukę i ogromne okulary. Atrybuty te miały na dobre zniechęcić do siebie kolejnego konkurenta. Oczywiście w bajce nie mogło być inaczej. Królewna zakochała się w zwykłym szewczyku, którego poznała podczas…. Fechtunku (i Królewna zdecydowanie była w nim lepsza).

Wesoła opowieść, pełna słownych żartów i zabawnych gestów, z muzyką i tańcem – była dobrą teatralną inauguracją Nowego 2017 Roku!

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie. 13 lutego o godzinie 17.30 Teatr o Rety zaprezentuje „Bajkę o gajowym Chrobotku”. Będzie to teatr kukiełkowy i żywego planu. Zapraszamy!

Marta Tyrpa, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński