poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

Szkoły dostały 34 komputery

Burmistrz Norbert Rzepisko wręczył dyrektorom szkół 34 laptopy pozyskane w ramach programu zdalna szkoła. Nowe komputery wspomogą proces zdalnego nauczania w trakcie pandemii koronawirusa. Laptopy trafią przede wszystkim do uczniów z najuboższych rodzin.

W poniedziałek UMiG podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, we wtorek urząd przeszedł procedurę wyłonienia wykonawcy, w środę została wyłoniona firma, w czwartek podpisano umowę z wykonawcą. W poniedziałek dotarły komputery, które burmistrz przekazał dyrektorom szkół.

Zdalna szkoła to program Ministerstwa Cyfryzacji dofinansowujący zakup sprzętu, który wspomoże zdalne nauczanie. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przystąpił do projektu z sukcesem. Dzięki temu 34 komputery trafią do szkół, a następnie zostaną wypożyczone uczniom.

„Program zdalna szkoła został w naszej gminie zrealizowany z sukcesem, dlatego już przystąpiliśmy do projektu zdalna szkoła plus. Dzięki niemu pozyskamy 115 tysięcy złotych na zakup kolejnych kilkudziesięciu komputerów wspomagających nauczanie poza szkołą.” – czytamy w komunikacie UMiG.

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Źródło: UMiG