poniedziałek, 21 czerwca 2021 Imieniny: Alicja, Alojzy

Tele-Anioł ma pomóc najstarszym

Samorząd Województwa Małopolskiego stworzył projekt Małopolski Tele-Anioł. Ma on pomóc w samodzielności, poprawić jakość życia i zadbać o zdrowie najstarszych Małopolan. 13 kwietnia ruszyła rekrutacja do tego działania.

Jego celem jest wsparcie w codziennym życiu poprzez pomoc w codziennych obowiązkach, załatwieniu spraw w urzędzie, nadzór nad stanem zdrowia. Dzięki tej inicjatywie planuje się rozwój usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania. Za pomocą specjalnej opaski wyposażonej w jeden przycisk nastąpi natychmiastowe połączenie z ratownikami medycznymi dostępnymi całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Taki sprzęt ratujący życie otrzyma kilka tysięcy Małopolan.

Program ma charakter pilotażowy.

Wartość projektu wynosi 38 219 606,29 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej stanowi 32 486 665,34 zł.

Województwo Małopolskie realizuje projekt w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.

Rekrutacja do projektu jest prowadzona w sposób ciągły od 13 kwietnia, w dwóch turach podzielonych na dwutygodniowe cykle rekrutacyjne. Pierwsza tura naboru do projektu potrwa do 31 października 2018 r. lub do wyczerpania miejsc. Projekt zakończy się 31.01.2021 r. Szczegóły rekrutacji: https://www.malopolska.pl/teleaniol/rekrutacja

Agnieszka Poniewska