niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

To może być centrum życia towarzyskiego

W Radziszowie ma powstać siłownia pod chmurką. To w ramach zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego „Rekreacja w Radziszowie – siłownia zewnętrzna z miejscami odpoczynku”.

Jego autor, radny Józef Niechaj podkreśla, że siłownia ma być nie tylko miejscem do uprawiania sportu, ale także centrum życia towarzyskiego. – Ten teren ma służyć wszystkim mieszkańcom Radziszowa bez względu na wiek, wykształcenie i zainteresowania. Żeby można było pójść o dowolnej porze, poćwiczyć, spotkać się, porozmawiać. Ma być miejscem integrującym mieszkańców – mówi radny.

Nowa siłownia ma powstać na działce przy ulicy Rynek w Radziszowie, więc będzie położona w centrum miejscowości. Kiedyś znajdowały się tam boiska sportowe, obecnie teren należy do gminy i jest niezagospodarowany: – Na urządzeniach będą mogły poćwiczyć zarówno dzieci, młodzież, dorośli jak i seniorzy – mówi Józef Niechaj.

To jednak dopiero początek zagospodarowywania gminnej działki w Radziszowie: – W dalszych planach jest stworzenie tam boiska do siatkówki, miniboiska do piłki nożnej, tak żeby stworzyć wielopokoleniowe miejsce do rekreacji w naszej miejscowości – wyjaśnia radny.

W planach radnego jest również zamontowanie tam ławek i ogrodzenia, zostaną zasadzone krzewy, jest szansa także na kamerę, która zwiększy bezpieczeństwo i umożliwi spotkania także wieczorami.

Koszt siłowni pod chmurką to 100 tysięcy złotych. Projekt z Radziszowa zdobył największą liczbę głosów w tegorocznym budżecie obywatelskim Skawiny. Gmina ma obowiązek wybudować wszystko do końca 2018 roku.