czwartek, 16 września 2021 Imieniny: Edyta, Kornel

Trzeci potwierdzony przypadek

Na terenie miasta i gminy Skawina mamy kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. W sumie zarażone są 3 osoby, a 153 przebywa w kwarantannie domowej. Prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych.

MGOPS zamknięty

Od poniedziałku, 30 marca br. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skawinie będzie zamknięty dla mieszkańców. Ośrodek będzie funkcjonował tylko w trybie wewnętrznym. Dokumenty można będzie złożyć elektronicznie lub poprzez wrzucenie koperty do skrzynki pocztowej przy wejściu głównym.

Skrzynka pocztowa umieszczona jest w przedsionku przy wejściu głównym od ul. Żwirki i Wigury. Pracownicy MGOPS proszą, aby na dokumentach wrzucanych do skrzynki pocztowej znajdował się numer telefonu kontaktowego, co ułatwi załatwienie sprawy w przypadku potrzeby złożenia dodatkowych wyjaśnień.

UMiG zachęca mieszkańców również do kontaktowania się w sprawach pilnych telefonicznie, mailowo oraz za pomocą platformy ePUAP.

UMiG przypomina, że wnioski o świadczenia rodzinne i wychowawcze można złożyć przez portal Emp@tia (KLIKNIJ TUTAJ) lub bankowość elektroniczną.

Dokumenty do wydruku i złożenia o różne rodzaje pomocy dostępne są także na stronie internetowej Ośrodka: KLIKNIJ TUTAJ.

Dla osób, które nie mają możliwości składania wniosków drogą elektroniczną, druki o świadczenia wyłożone będą w przedsionku przy wejściu głównym od ul. Żwirki i Wigury.

Skawina szyje maski

Szycie maseczek w Skawinie zatacza coraz szerszy krąg. Zgłaszają się kolejni mieszkańcy, którzy chcą pomóc medykom. Nowa grupa szyjących przeznaczy maseczki Pogotowiu Ratunkowemu im. S. Greinera w Skawinie. Potrzebne są materiały, a konkretnie nici, gumki i tasiemki.

W Skawinie powstała nowa grupa mieszkańców szyjąca maseczki. Efekty ich pracy trafią do Pogotowia Ratunkowego im. Siegfrieda Greinera w Skawinie. Szyjący proszą o:

  • gumki i tasiemki o szerokości 0,5-0,7 cm. Znajdziecie je między innymi w bieliźnie, domowym dresie, czy spódnicy
  • nici

Zapotrzebowanie jest spore szczególnie na gumki i tasiemki. Wolontariusze proszą, by dostarczać je do namiotu znajdującego się na parkingu za ratuszem.

Źródło: UMiG