środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Trzecia faza budowy. Wicepremier w Skawinie

Trzecia i ostatnia faza. Budowa obwodnicy powoli ma się ku końcowi. Ruch w centrum Skawiny ma znacząco się zmniejszyć. Mówiła o tym m.in. wicepremier Beata Szydło podczas spotkania w naszym mieście. 

– Mieszkańcy Skawiny będą mogli odetchnąć, bo obwodnica w znakomity sposób ograniczy ruch pojazdów w samym mieście – mówi wicepremier Szydło.

Budowa obwodnicy Skawiny to gigantyczna inwestycja. Obejmuje ona budowę mostu, rond, skrzyżowań i chodników. Podzielona została na trzy etapy.

Pierwszy fragment obwodnicy obejmował trasę od skrzyżowania ulicy Krakowskiej z drogą krajową numer 44 do Przemysłowej. Budowa tego odcinka zakończyła się 11 lat temu. Druga faza obejmowała trasę od ulicy Energetyków aż do drogi krajowej numer 44. Teraz rozpoczęto trzeci etap. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulicy Chmielka z Hałacińskiego, powstanie tam rondo.

– To inwestycja legendarna, marzą o niej nie tylko mieszkańcy Skawiny, ale też wszyscy ci, którzy przemierzają drogę krajową numer 44 – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W związku z budową obwodnicy 8 października na ponad 40 dni zostanie zamknięty odcinek drogi w rejonie skrzyżowania ulicy Chmielka z Hałacińskiego.

– To bardzo ważne zadanie właśnie dobiega końca i myślę, że na koniec roku, jak przekazują wykonawcy, powinna być przejezdność, w połowie przyszłego roku oddana obwodnica już w pełnym zakresie do użytku. To niezmiernie ważna inwestycja dla mieszkańców, pozwoli nam ona spokojnie mieszkać – mówi zastępca burmistrza Skawiny Norbert Rzepisko.