sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Zelczyna: areszt dla trzech zatrzymanych

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie trzej mężczyźni, podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w nocy z 14/15 lipca 2018 r. w jednej z miejscowości powiatu krakowskiego. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

16 lipca około 6.40 dyżurny Komisariatu Policji w Skawinie został poinformowany o ujawnieniu zwłok mężczyzny w jednej z miejscowości na terenie gminy. Na miejsce został wysłany patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Skierowana tam ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazywały, że do śmierci 54-latka mogły przyczynić się inne osoby.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 14/15 lipca br. na terenie jednej ze stacji paliw. W pobiciu brało udział trzech mężczyzn, którzy napadniętego uderzali pięściami po głowie oraz kopali po całym ciele. Kolejnego dnia – prawdopodobnie na skutek odniesionych obrażeń – mężczyzna ten zmarł. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu zamontowaną na budynku stacji.

Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania jeszcze tego samego dnia dwóch a 17 lipca trzeciego ze sprawców. Są to dwaj 17-latkowie oraz 18-latek. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, na posiedzeniach w dniach 17 i 18 lipca, zadecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

Źródło: KPP w Krakowie