sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Turniej „O Uśmiech Patryka” za nami

124 zawodników, reprezentujących kluby z aż 10 województw, zagrało w 9. edycji Ogólnopolskiego Charytatywnego Turnieju Par „O Uśmiech Patryka” w Brydżu Sportowym. Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski Związek Brydża Sportowego wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. 

Na dystansie 40 rozdań najlepsi okazali się Andrzej Choniawko (z województwa zachodniopomorskiego) i Maciej Sikora (z województwa mazowieckiego) osiągając wynik powyżej 63%. Drugie miejsce zajęli Kamil Walczyk z Radomia i Ryhor Abramovich, Białorusin, od niespełna roku mieszkający w Kielcach. Na najniższym stopniu podium stanęli: reprezentujący CKiS Skawina Maciej Kędzierski (Drużynowy Mistrz Europy Młodzików z 2015 roku) i Błażej Krawczyk z Tarnowa, aktualny reprezentant kraju juniorów. Na dalszych miejscach sklasyfikowano całą plejadę graczy z najwyższej półki, w tym choćby mistrza Europy sprzed sześciu lat, Mikołaja Taczewskiego. Najlepszym parom nagrody wręczali Prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego – Witold Stachnik, Patryk oraz Maciej Wieczorek, wieloletni zawodnik sekcji Brydża Sportowego CKiS.

Zarówno poziom turnieju, jak i wciąż rosnąca frekwencja, a także ranga – po raz drugi turniej rozgrywano w ramach cyklu Grand Prix Polski Południowej – sprawiają, że Skawina podtrzymuje w ten sposób wieloletnie tradycje brydżowe, uświetniane niemal rokrocznie znakomitymi wynikami sportowymi osiąganymi przez młodzież szkolącą się w CKiS Skawinie.

To niezwykle miłe, gdy tylu zawodników, nierzadko z bardzo odległych miejsc w kraju, chce nas odwiedzać i wspierać szczytny cel. A że nikt ze Skawiny nie wyjeżdża z pustymi rękoma, to ogromna zasługa Gminy Skawina, która wspiera nasz turniej od lat. Dzięki temu, że gra odbywa się we wspaniałych warunkach i w niezwykle miłej atmosferze sportowego święta, większość uczestników chętnie do nas powraca – mówi prezes Małopolskiego Związku Brydża Sportowego Marcin Kuflowski.

Warto zaznaczyć, że turniej „O Uśmiech Patryka” to nie jedyne brydżowe przedsięwzięcie realizowane w ramach dobrej współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i Małopolskiego Związku Brydża Sportowego. Od kilku lat właśnie Skawina gości bowiem najlepszych małopolskich juniorów i młodzików, którzy rywalizują w ramach finału Młodzieżowego Grand Prix Małopolski. Rok 2017 będzie szczególny, bo w uznaniu wieloletnich zasług w promocji brydża sportowego – Skawina gościć będzie w październiku najlepszych polskich brydżystów rywalizujących w Skawina Retro Teams Marathon, zaliczanym do cyklu Grand Prix Polski Teamów. Impreza odbędzie się pod hasłem „Brydż – mostem pokoleń”.

Wyniki szczegółowe turnieju można obejrzeć pod adresem:
http://www.pwzbs.pl/Wyniki/mie/2017/p170319.html

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Marcin Kuflowski

Źródło: MZBS/CKiS