sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Tydzień Bibliotek 2016

Z okazji Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała łącznie 40 wydarzeń, na które składają się zajęcia edukacyjne, edukacyjno-plastyczne, językowe, muzyczne, warsztaty komputerowe, warsztaty tabletowe, spotkanie autorskie, zabawy czytelnicze, wystawa fotograficzna, konkurs fotograficzny, układanie puzzli i spotkania z grami planszowymi. Oferta skierowana jest do osób w różnym wieku, zamieszkujących lub przebywających w naszej gminie.

Już 6 maja ogłoszony zostanie na Facebooku konkurs fotograficzny „Moja domowa biblioteczka”, który będzie polegał na przesłaniu zdjęcia przedstawiającego małe lub duże prywatne księgozbiory, przechowywane na regałach, półeczkach lub w oryginalnych miejscach.

Wspólnie z Klubem Seniorów „Seniorek” zaprezentujemy w holu Biblioteki głównej wystawę fotograficzną „Senior na walizkach”. Fotografie będą przedstawiały uwiecznione przez naszych skawińskich seniorów krajobrazy i budynki, które zrobiły na nich wrażenie podczas ostatniej wyprawy.

W tym roku przygotowaliśmy trzy zabawy czytelnicze, w oparciu o: różnorodne źródła informacji („(Nie) Znani Polacy”- filia Multicentrum, 6 maja), wiersze Ireny Suchorzewskiej („Dyrdymałki” – Rynek skawiński, 10 maja) i twórczość Marcina Przewoźniaka („Król podróży” – filia Multicentrum, 13 maja). Zabawy adresowane są do przedszkolaków, pierwszoklasistów i uczniów klas piątych.

12 maja odbędzie się spotkanie z ilustratorką Olą Cieślak, która przyjedzie na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, działającego przy filii w Krzęcinie.

Oferta warsztatowa obejmuje m.in. warsztaty tabletowe, podczas których wykorzystamy aplikacje fotograficzne (Biblioteka główna, 12 maja) oraz warsztaty hafciarskie, gdzie w miłej atmosferze będzie można zdobyć nowe umiejętności (filia w Krzęcinie, 11 maja). Wymienione warsztaty skierowane są do młodzieży oraz osób dorosłych. W ofercie są również zajęcia dla dzieci marzących o umiejętności rysowania (filia w Zelczynie, 9 maja).

Natomiast wszystkich chętnych zapraszamy do spotkania z grami planszowymi (filia w Zelczynie, 13 maja) oraz wspólnego układania puzzli (Biblioteka główna, 11 maja).

Powyżej, przedstawione zostały wybrane pozycje z tygodniowego planu. Zapraszamy do zapoznania się z plakatami, gdzie zaprezentowana jest pełna oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie przygotowana specjalnie z okazji święta bibliotek.

Źródło: MBP w Skawinie

Drukowanie