niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Tytoń bez akcyzy na placu targowym

Policjanci Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej oraz pracownicy UKS zatrzymali mężczyznę, który wnosił tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy do jednego z pomieszczeń na placu targowym w Skawinie.

Funkcjonariusze w godzinach wieczornych zauważyli człowieka wyjmującego torby z samochodu zaparkowanego przy placu handlowym. Z „towarem” wchodził do budynku. O tej porze plac nie funkcjonował. Policjanci uznali zachowanie za nietypowe i postanowili skontrolować sytuację.

„Szybko okazało się, że mieli rację, ponieważ gdy udali się za mężczyzną i sprawdzili zawartość toreb, odnaleźli w nich krajankę tytoniową bez akcyzy, a w pomieszczeniu były również 22 paczki papierosów bez akcyzy. Po zważeniu stwierdzono, że było jej 22 kilogramy. Mężczyzna poinformował policjantów, że nie jest właścicielem tytoniu, a jego zadaniem było tylko przetransportowanie go na plac. Bazując na wcześniejszych postępowaniach funkcjonariusze dotarli do właściciela tytoniu. Jest to mężczyzna, który miał już prowadzone dochodzenia za podobne przestępstwa. Ostatni raz zatrzymywany był w grudniu ubiegłego roku.” – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Wyliczono, że uszczerbek w podatku na rzecz Skarbu Państwa wynosi 17 tysięcy złotych.