sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Uczcili niepodległość. W wyjątkowy sposób

W wyjątkowy sposób uczestnicy VIII Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany uczcili Narodowe Święto Niepodległości. W trakcie ośmiokilometrowej trasy, biegacze zmierzyli się z górą położoną na wysokości 404 m n.p.m.

Organizator biegu Adam Mrowiec z UKS „Jedynka” podkreśla, że jest to już drugi bieg w tym roku, ponieważ w czerwcu odbył się bieg przeniesiony z zeszłego roku, z powodu pandemii.

Wśród uczestników byli biegacze zrzeszeni w klubach biegowych jak: Skawina Biega, Rozbiegane Dobczyce, Parkrun Chrzanów itd., a także osoby trenujące indywidualnie.

Do zgarnięcia były puchary i nagrody w aż 14 kategoriach wiekowych, począwszy od K16, a skończywszy na M70 i trzech kategoriach dodatkowych.

Na podium stanęli kolejno: pochodzący z Maroka Abderrahim Elasri (I miejsce), reprezentant Włoch Roberto Dimiccioli (II miejsce) i Michał Martyka z Borzęcina (III miejsce).

– Choć biegłem już trzeci raz, to trasa jest bardzo ciężka, pod górę, ale biegło się bardzo dobrze – komentuje Pan Marian Leśniak, na co dzień trenujący w klubie AZS-AWF Kraków Masters, który zajął pierwsze miejsce w kategorii Open M70.

Z kolei Eliza Kobiela z Krakowa, zdobywczyni II miejsca w kategorii Open K30 mówi: -Bardzo fajna trasa, pogoda i wprost idealne warunki sprawiły, że biegło się naprawdę świetnie.

– Góra, dół, góra dół, z przewagą gór. Biegnie się ciężko ale kochamy ten bieg i na ile starczy nam sił to będziemy w nim startować – zapewniają reprezentantki Chrzanowa: Jolanta Niedzielczyk, zwyciężczyni kategorii Open K60 i Jolanta Czarnecka druga w kategorii Open K50.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwała straż pożarna i policja, a na mecie oprócz owacji na biegaczy czekał ciepły posiłek. Za cudowną atmosferę i dzień pełen pozytywnych wrażeń serdecznie dziękujemy zarówno uczestnikom jak i organizatorom.

Wyniki biegu dostępne są tu: wyniki

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Romana Kierzkowskiego: galeria

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Gmina Mogilany

Weronika Sabor, źródło: CKiS