niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Ukoronowali akcję „Odblaskowa Szkoła”

30 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie, jako ukoronowanie akcji „Odblaskowej Szkoły”, miało miejsce niebywałe wydarzenie. Uczniowie klasy 3d wcielili się w rolę „odblaskowych” nauczycieli i przeprowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla swoich dziadków i rodziców. 

W trosce o bezpieczeństwo swoich bliskich uczniowie przygotowali, pod czujnym okiem Pauliny Ścibor i Renaty Wójcik, przedstawienie przypominające seniorom o konieczności noszenia odblasków. Następnie „odblaskowi” nauczyciele sprawdzili wiedzę przybyłych gości zadając im trudne pytania z Kodeksu Drogowego!

Rodzice i dziadkowie chętnie się zgłaszali do udzielenia odpowiedzi, a w nagrodę, za prawidłowe, dzieci wręczały im medale „Wzorowego Pieszego”. Wszyscy goście otrzymali również od uczniów klasy 3d elementy odblaskowe, oraz ulotki informujące o konieczności noszenia odblasków po zmroku.

Po skończonej lekcji „Odblaskowi nauczyciele” zaprosili  bliskich na przerwę i wspólny poczęstunek – który był nagrodą zarówno dla przybyłych gości jak i dla dzieci.

Ta wspaniała akcja pokazała, jak wiele możemy nauczyć się od najmłodszych oraz jak ważne jest, aby rodzice i dziadkowie brali przykład z dzieci i, tak jak one, byli widoczni na drodze! Pamiętaj – „Noś odblaski świeć przykładem”.

Źródło: SP1