sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Ukradł auto sprzed sklepu

Policjanci odzyskali ukradzione audi i zatrzymali 51-letniego mieszkańca Skawiny, odpowiedzialnego za ten czyn. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W połowie lutego br. w Komisariacie Policji w Skawinie stawił się mężczyzna, który zgłosił kradzież Audi A3. Samochód został ukradziony z parkingu jednego ze sklepów na terenie gminy, w czasie kiedy właściciel był na zakupach. Od tego czasu policjanci prowadzili czynności zmierzające do odnalezienia pojazdu i ustalenia złodzieja, aż wpadli na jego trop.

Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Skawiny. Na terenie jego posesji mundurowi odnaleźli ukryte w garażu audi. W trakcie czynności śledczy ujawnili też sfałszowany dokument, które rzekomo upoważniał 51-latka do użytkowania ukradzionego pojazdu.

13 sierpnia br. sprawca został zatrzymany, usłyszał dwa zarzuty: kradzieży pojazdu i sfałszowania dokumentu, do czego się przyznał. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Pojazd został przez policjantów zabezpieczony, a następnie przekazany jego właścicielowi.

Źródło: KPP w Krakowie