środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Mieszkańcy zaniepokojeni budową

Mieszkańcy niepokoją się z powodu inwestycji przy ul. Jagielnia. Trwa tam budowa 37 budynków jednorodzinnych. Przynajmniej taka informacja znajduje się na tablicy przed placem budowy. Mieszkańcy twierdzą, że powstają tam budynki wyglądające na trzypiętrowe bloki.

– To nie jest budynek jednorodzinny, nie dwurodzinny, tylko wielorodzinny – słyszymy od mieszkańców ul. Jagielnia.

Obowiązuje tam plan zagospodarowania przestrzennego pod budowę jednorodzinną. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zapewnia, że budowa jest zgodna z prawem oraz że dotychczasowe kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

– Wszędzie wokół są normalne domy i nagle budują nam tutaj osiedle. Tak nie wyglądają budynki jednorodzinne – mówi jedna z mieszkanek.

Za inwestycję odpowiada TF Investment. Michał Fidelus ze wspomnianej firmy twierdzi, że jest to zabudowa szeregowa, jednorodzinna. Tak, jak dopuszcza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.  – Na parterze będą garaże, dlatego wygląda to jak wysoka zabudowa. Każdy segment będzie miał osobną klatkę schodową, a w każdym są dwa mieszkania. Póki nie ma elewacji wygląda to jak jedna bryła. Zapewniamy, że wszystko jest zgodne z przepisami. Przy ul. Jagielnia są stare zabudowy, z płaskimi dachami o podobnej wysokości. Mieszkańcy musieli się liczyć z tym, że jak się kupuje działkę i chce tam postawić dom, widzi się w planie zagospodarowania, że są dopuszczone domy wielorodzinne duże, tak jak się kiedyś budowało – mówi Michał Fidelus z TF Investment.