czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Uruchomili kolejkomat

7 września br., w Urzędzie Stanu Cywilnego w Skawinie uruchomiono system kolejkowy, który w znacznym stopniu przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania oraz podniesienia komfortu obsługi klientów. Będzie szybciej, wygodniej, w standardach XXI wieku.

Urząd Stanu Cywilnego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i nie tylko. Klient nie będzie musiał pilnować swojej kolejki – skawińskie USC daje możliwość pobrania biletu bezpośrednio w Urzędzie bądź zarezerwowania terminu internetowo, pod adresem https://bezkolejki.eu/umigskawina .

Jak wygląda procedura?

Pobranie biletu
Klient zgłasza się do USC i wybiera w automacie biletowym interesujący go temat sprawy, następnie drukując bilet. Na otrzymanym wydruku wskazany jest numer stanowiska obsługującego daną sprawę, a także liczbę klientów oczekujących oraz przybliżony czas wezwania.

Oczekiwanie
Na monitorach zbiorczych prezentowana jest informacja o kolejno obsługiwanych biletach. Dodatkowo Klient ma możliwość sprawdzania postępu kolejki on-line za pośrednictwem strony internetowej.

Zaproszenie do stanowiska
Zaproszenie do stanowiska następuje poprzez wyświetlenie numeru biletu na wyświetlaczu stanowiskowym, zbiorczym oraz zapowiedź głosową.

System kolejkowy umożliwia także wybór języka: polskiego, angielskiego oraz ukraińskiego.

Źródło: USC/UMiG