sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Urząd wsparł lokalny biznes

Urząd wsparł lokalny biznes. Zakupił 17 tysięcy jednorazowych rękawiczek. Koło Robótek Ręcznych Razemkowo uszyło 500 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Straż miejska odwiedza sklepy i bezpłatnie wręcza je lokalnym przedsiębiorcom.

Weszły w życie nowe przepisy i ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Jeden z nich dotyczy zapewnienia przez sklep klientom jednorazowych rękawiczek.

„Zdajemy sobie sprawę, że wiąże się to z potężnymi utrudnieniami dla lokalnego biznesu. Ceny maseczek i rękawiczek poszybowały w górę, problem jest także z ich dostępnością. Dlatego za pomocą straży miejskiej dostarczamy te rzeczy do lokalnych sklepów. Zakupiono 17 tysięcy jednorazowych rękawiczek, które przedsiębiorcy mają wręczać klientom. Pracownicy sklepów otrzymali także 500 maseczek wielokrotnego użytku, które uszyło Koło Robótek Ręcznych Razemkowo.” – czytamy w komunikacie UMiG.

 Koronawirus wymaga nie tylko odpowiedzialnych działań ze strony mieszkańców, ale stwarza także wielkie problemy przedsiębiorcom. W najgorszej sytuacji są lokalni biznesmeni, którzy prowadzą swoje sklepy od lat, znają swoich klientów z imienia i nazwiska. Wszystkim nam zależy na tym, by epidemia w Skawinie zakończyła się niską liczbą zakażeń oraz jak najmniejszymi stratami finansowymi dla przedsiębiorców – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

Źródło: UMiG