sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

Utrudnienia podczas Biegu Skawińskiego

W związku z organizacją 7 maja, w godzinach 14:15-16:45, „XIV Międzynarodowego Biegu Skawińskiego”, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje o konieczności zamknięcia i czasowego wyłączenia z ruchu ulic na trasie biegu. Za powstałe niedogodności przepraszamy i zapraszamy do kibicowania!

Trasa biegu głównego przebiegać będzie na terenie Skawinyi ulicami: Żwirki i Wigury – Rynek – Konopnickiej – Żwirki i Wigury – Radziszowska – Skawińska – Radziszów Kościół – Skawińska – Radziszowska – Żwirki i Wigury – Kublińskiego.

Trasa biegu na rolkach będzie przebiegać ulicami: Żwirki i Wigury – Rynek – Konopnickiej – Żwirki i Wigury – Radziszowska – Skawińska – Radziszów Kościół – Skawińska – Radziszowska – Żwirki i Wigury.

W związku z powyższym, we wskazanych godzinach linia 253 od przystanku Skawina Rzepnik do Radziszów Zadworze zostanie tradycyjnie skierowana ulicami: Krakowska – Kazimierza Wielkiego – Pokoju – Mickiewicza – Hallerów – Kolejowa – Brzegi – Jana Pawła II – Zadworze i dalej po stałej trasie.

Zawieszeniu ulegną zatem przystanki: „Skawina Popiełuszki”, „Skawina Ajka”, „Skawina Centrum Wodne”,”Skawina Radziszowska”, „Skawina os. Radziszowskie”, „Skawina Nad Potokiem”, „Radziszów Kamionna”,”Radziszów Centrum”. Linia zatrzyma się na przystankach: „Skawina Szkoła”, „Skawina Sąd”, „Skawina Koncentraty”, „Rzozów Baseny”, „Rzozów I”, „Rzozów Skotnica”, „Rzozów Zagonnie”, „Rzozów PKP”,”Radziszów Kładka”.

Zasady zachowania biletów okresowych: zgodnie z obowiązującą uchwałą taryfową bilety okresowe wykupione na linię 253 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych.

Źródło: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

MAPKA