czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Utrzymanie w świetnym stylu

Przed sezonem nikt, chyba włącznie z nami – zawodnikami i trenerami – nie dawał nam szans na utrzymanie się w I lidze brydża sportowego, do której awansowaliśmy kuchennymi drzwiami, po fuzji z drużyną Sfory Kraków. A tymczasem najmłodsza drużyna w historii tego poziomu rozgrywkowego, oparta o reprezentantów kraju do lat 20, aktualnych wicemistrzów świata juniorów, nie tylko utrzymała się w lidze, ale zrobiła to naprawdę w świetnym stylu!

Rozgrywki I-ligowe to drugi najwyższy szczebel w pięciopoziomowej strukturze rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski. Tylko 16 drużyn z ekstraklasy gra wyżej, a przeszło 300 kolejnych – w niższych ligach. To już nie przelewki, zwłaszcza, że wśród graczy, z którymi naszej młodzieży przyszło rywalizować są reprezentanci kraju, medaliści międzynarodowych imprez mistrzowskich, jak choćby wychowanek CKiS – Wojciech Strzemecki, reprezentujący Dr Smile Starachowice. A tymczasem po pierwszych pięciu meczach nasi przewodzili stawce!

Wiadomym było, że potem będzie już pod górkę? i tak było. Nie tylko jeśli wziąć pod uwagę klasę rywali, ale też w dwóch zjazdach pojawiły się poważne problemy ze składem. Najpoważniejsze w ostatnim meczu, decydującym o tym, czy #teamCKiS spokojnie utrzyma się w lidze, czy też wpadnie na ?ścieżkę barażową?. Dość powiedzieć, że w trakcie meczu jeden z zawodników musiał dojechać do Starachowic tuż po powrocie z zagranicy, a inny musiał wracać na… własną studniówkę. W takich okolicznościach okazałe zwycięstwo odniesione nad drużyną Fundacji Mała Ojczyzna Michałowo – należy uznać za ogromny sukces.

Teraz pół roku, podczas którego połowa drużyny musi zdać maturę i przygotowywać się do Mistrzostw Świata i Europy, które w tym roku odbędą się w dobrze znanym nam miejscu – holenderskim Veldhoven. Ale kto ma sobie z tym wszystkich poradzić, jeśli nie ta ekipa w składzie: Łucja i Konrad Ciborowscy, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Wojciech Okrzesik? Gwoli ścisłości, w końcówce zmagań ligowych młodzież mogła liczyć na wsparcie doświadczonych – Adama Krysy i Konrada Ciborowskiego seniora, oraz Jarosława Jurkiewicza.

Marcin Kuflowski, instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS