środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Zmiany w komunikacji. Linie 213, 263 i 273

W związku z przebudową przejazdu kolejowego na drodze wojewódzkiej 953 w Rzozowie i koniecznością zamknięcia drogi na remontowanym odcinku, uprzejmie informujemy, że w dniach 23-31 października 2017 r. zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej na liniach 213, 263 i 273.

Linie autobusowe zostaną skierowane na trasy objazdowe:

Linia autobusowa nr 213 relacji Czerwone Maki – Krzęcin Pętla z przystanku Czerwone Maki do przystanku Skawina Rzepnik kursować będzie bez zmian. Z przystanku Skawina Rzepnik przekierowana zostanie do przystanku Skawina Cmentarz, dalej po trasie linii 253 do przystanku Radziszów Centrum. Następnie linia skieruje się w prawo przez most na rzece Skawince i dalej w kierunku przystanku Rzozów PKP aż do przystanku Rzozów Zagonnie, gdzie skręci w lewo w kierunku przystanku Rzozów Szkoła. Dalej linia 213 pojedzie po swojej stałej trasie. Analogicznie przebiegać będzie objazd na trasie wariantowej Krzęcin Pętla – Skawina. Na trasie objazdowej linia zatrzyma się na wszystkich przystankach.

Bez obsługi linią 213 pozostaną przystanki: Skawina Rynek, Skawina Szkoła, Skawina Sąd, Skawina Koncentraty, Rzozów Baseny, Rzozów I. Przystanek Rzozów Szkoła dla linii 213 (kierunek Kraków) zostanie wyznaczony w tymczasowej lokalizacji w zatoce parkingowej na wysokości kościoła w Rzozowie. Dla kursów w relacji Skawina – Krzęcin dodatkowo bez obsługi pozostaną przystanki: Skawina Ajka, Skawina Popiełuszki i Skawina Cmentarz.

Linia autobusowa nr 263 relacji Czerwone Maki – Wola Radziszowska z przystanku Czerwone Maki do przystanku Skawina Rzepnik kursować będzie bez zmian. Z przystanku Skawina Rzepnik przekierowana zostanie do przystanku Skawina Cmentarz, dalej po trasie linii 253 do przystanku Radziszów Centrum. Następnie linia skieruje się w prawo przez most na rzece Skawince i dalej w lewo do przystanku Radziszów Zacisze, gdzie powróci na swoją stałą trasę. Na trasie objazdowej linia zatrzyma się na wszystkich przystankach. Bez obsługi linią pozostaną przystanki: Skawina Rynek, Skawina Szkoła, Skawina Sąd, Skawina Koncentraty, Rzozów Baseny, Rzozów I, Rzozów Skotnica, Rzozów Zagonnie, Rzozów PKP, Radziszów Kładka.

Linia autobusowa nr 273 relacji Skawina – Grabie z przystanku Skawina (ul. Jana Pawła II) do przystanku Skawina Sąd pojedzie bez zmian. Z przystanku Skawina Sąd (po trasie linii 235) do przystanku Borek Szlachecki I. Następnie linia skręci w lewo w kierunku Rzozowa do przystanku Rzozów Szkoła (wyznaczonego w tymczasowej lokalizacji w zatoce parkingowej na wysokości kościoła w Rzozowie), dalej pojedzie w kierunku Radziszowa. Linia 273 powróci na swoją trasę od przystanku Rzozów Zagonnie. Na trasie objazdowej linia zatrzyma się na wszystkich przystankach. Bez obsługi linią pozostaną przystanki: Skawina Koncentraty, Rzozów Baseny, Rzozów I, Rzozów Skotnica.

Źródło: UMiG