sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Uwiecznić wiosnę

Nareszcie wakacje! Pora uwolnić się choć na chwilę od codziennych obowiązków i oddać się błogiemu stanowi, w którym słońce, woda oraz piękno otaczającej nas przyrody będą najważniejsze. Nadszedł czas na upragniony, tak długo wyczekiwany, wypoczynek. Za nami trudny rok, pełen wyzwań oraz nowatorskich działań, którym stawiliśmy czoła.

Właśnie dobiegł końca zaplanowany na zakończenie sezonu 2020/2021 cykl warsztatów plastycznych w formie plenerowych spotkań pracowni plastycznej „Vinci”. Przez cztery kolejne wtorki i czwartki, począwszy od 27 maja, grupa uzdolnionych dzieci i młodzieży miała możliwość po raz pierwszy w plenerze realizować swoje pasje artystyczne.

Ogród przy Dworze Ludwikowskich zamienił się w swoistego rodzaju pracownię malarską, gdzie w sposób profesjonalny z wykorzystaniem sztalug, różnorodnych materiałów oraz ciekawych technik plastycznych powstawały prace w oparciu o inwencję twórczą młodych artystów. Zgodnie z założeniem tematyka prac obejmował zagadnienia związane z komponowaniem na płaszczyźnie, perspektywą przestrzenną oraz malarską, systematyką barw.

Każdy uczestnik w sposób indywidualny miał okazję uwiecznić odrobinę wiosny, przenieść się w wymarzone miejsce wakacyjnego wypoczynku czy zamknąć w kole mandali roślinny ornament. Choć czas warsztatów dobiegł końca, wielu uczestników zadeklarowało chęć udziału  w zajęciach plastycznych w nowym sezonie artystycznym. W dobrym nastroju pożegnaliśmy się na czas wakacji składając sobie wzajemnie obietnicę ponownego spotkania w nowej przestrzeni pracowni „Vinci”.

Życząc udanych wakacji, do zobaczenia w nowym sezonie artystycznym.

Małgorzata Tomala, źródło: CKiS