piątek, 24 września 2021 Imieniny: Gerard, Teodor

VI Memoriał im. Sylwestra Guzika

21 maja po raz szósty środowisko tenisa stołowego uczci pamięć wybitnego trenera Sylwestra Guzika podczas kolejnego memoriału.

Celem Memoriału im. Sylwestra Guzika jest popularyzowanie gry w tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży, integrowanie środowiska, a także przypomnienie postaci i uczczenie pamięci wybitnego trenera Sylwestra Guzika.

Tegoroczna edycja turnieju zaprasza tenisistów w kategorii: żaków, młodzików i kadetów oraz open. Zawodnicy turnieju głównego – OPEN walczą o statuetkę z podobizną trenera. Jest to trofeum przechodnie, ale jeżeli ktoś zwycięży w turnieju trzy razy – bierze statuetkę na własność. Przez pięć edycji nie udała się ta sztuka. Aktualnie blisko zatrzymania statuetki na stałe jest Tomasz Klag, który zwyciężał w dwóch ostatnich Memoriałach. Jeżeli Pan Tomasz zagra 21 maja to zapowiadają się ciekawe pojedynki w turnieju Open.

Skawińska Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum Kultury i Sportu będzie gościć zawodników tenisa stołowego nie tylko w niedzielę 21 maja, ale także dzień wcześniej – 20 maja podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa Skrzatów oraz Eliminacji Wojewódzkich Mistrzostw Polski Żaków.

Obydwa turnieje są organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wraz z Krakowskim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego. Skrzaty i Skrzatki to najmłodsza kategoria wiekowa adeptów tenisa i grają tam dzieci w wieku 9 lat i młodsi. Żaki i Żaczki to kolejna kategoria dla dzieci w wieku 10-11 lat.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, a także do kibicowania zarówno młodzieży tenisowej, jak i zawodnikom turnieju Open.

Szczegóły TUTAJ

Źródło: CKiS