czwartek, 05 października 2023 Imieniny: Igor, Flawia

VIII Konkurs Ortograficzny w ZSTE

W piątek, 3 czerwca odbyła się ósma edycja  Konkursu Ortograficznego „O Pióro Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie”. Z zawiłościami polskiej ortografii zmagali się uczniowie ze szkół gimnazjalnych z gminy Skawina i okolic.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 1 w Skawinie, Gimnazjum nr 2 w Skawinie, Gimnazjum Katolickiego w Skawinie, Gimnazjum w Radziszowie, Gimnazjum w Brzeźnicy, Gimnazjum w Mogilanach i Gimnazjum w Gaju.

Przedsięwzięcie, które odbyło się 3 czerwca br. w siedzibie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie, służyło doskonaleniu umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim, sprzyjało integracji szkół, dało także możliwość bliższego zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną ZST-E. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli języka polskiego, pracujących w ZST-E, wyłoniła zwycięzców. I miejsce zajął Marcin Sikora, uczeń Gimnazjum Katolickiego w Skawinie, II miejsce – Marzena Sieprawska – również z Gimnazjum Katolickiego w Skawinie, aIII miejsce – Magdalena Fornal z Gimnazjum w Gaju.

Nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych, burmistrza miasta i gminy Skawina, firmy: Treko Laser, Plastuś, Bahlsen, Cukiernię Zając oraz absolwenta ZST-E w zawodzie technik hotelarz – Macieja Czubaja wręczyli dyrektor ZST-E Anna Stec i prezes Stowarzyszenia Krzysztof Droździewicz.

W przerwie uczestnicy konkursu z dużym zainteresowaniem obejrzeli bogaty program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu. Młodzież klasy w zawodzie technik logistyk z kl. 2LG profesjonalnie podjęła przybyłych na konkurs gości.

Inicjatywa nauczycieli ZST-E, zwłaszcza organizatorek konkursu Bożeny Kapuśniak i Danuty Madei, spotyka się z każdym rokiem z coraz większym uznaniem ze strony uczniów i ich opiekunów z zaprzyjaźnionych szkół, a także ze strony sponsorów, bez których trudno byłoby zrealizować tak ważne edukacyjne przedsięwzięcie – mówi Dyrektor ZST-E Anna Stec.

Źródło: ZSTE