niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

W Borku ruszyła budowa chodników

Wreszcie. Ruszyła budowa chodników przy drodze krajowej numer 44. Inwestycja przesunęła się w czasie o rok. Powodem były problemy związane z formalnościami i bankructwem poprzedniego wykonawcy. Za niecałe dwa lata mieszkańcy w końcu będą mogli bezpiecznie tam spacerować. 

Jak zaznacza Norbert Rzepisko, zastępca burmistrza Skawiny, buduje się pierwsze 200 metrów w Borku Szlacheckim. Przy okazji pokonywanych jest sporo problemów. Chodzi tutaj przede wszystkim o współpracę z mieszkańcami, przed których domami powstaje chodnik. – Bardzo często zdarzało się tak, że swoich nieruchomości odprowadzali wody opadowe do rowu przydrożnego, czego robić im nie wolno – mówi.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa pozostałych czterech kilometrów chodnika. Część z nich projektuje Gmina Skawina, a część Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rzepisko zapewnia, że pieniądze na chodniki są przygotowane i o ile wszystkie procedury pójdą zgodnie z planem, budowa rozpocznie się w połowie przyszłego roku. Powstaną w sumie 4 ciągi chodników przy DK 44. Pierwszy od ul. Piłsudskiego w Skawinie do Borku Szlacheckiego. Drugi, krótki, w Zelczynie. Trzeci na trasie Facimiech – Wielkie Drogi. Ostatni będzie w Jaśkowicach.