sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

W Ochodzy powstał teren rekreacyjny

Dzieci i młodzież mogą skorzystać z placu zabaw. Znajdujące się na nim urządzenia przypadną do gustu zarówno małym jak i nieco większym mieszkańcom Ochodzy. Zjeżdżalnia, huśtawki, siatki do wspinaczki oraz bujaki pozwolą dzieciom przyjemnie spędzić czas.

Nie zapomniano także o rodzicach – z myślą o nich przygotowano wygodne ławki, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by w trakcie opieki nad swoimi pociechami poćwiczyli także na siłowni „pod chmurką” znajdującej się tuż obok placu zabaw.

Fani sportów drużynowych także znajdą coś dla siebie. Oprócz placu zabaw i siłowni plenerowej powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Poliuretanowa nawierzchnia złagodzi skutki upadku, a linie poprowadzono w taki sposób, by komfortowo zagrać w najpopularniejsze sporty drużynowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka oraz piłka ręczna. Boisko zostało ogrodzone wysokimi siatkami (piłkochwytami), które ograniczą wypadanie piłki poza teren zabawy.

Zadbano także o otoczenie całego kompleksu rekreacyjnego. Pojawiły się tutaj ławki, stoliki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, posadzono drzewka i krzewy. Powstała także zadaszona altana z wbudowanym miejscem do zrobienie grilla.

Kalorie po wysiłku można uzupełnić korzystając z grilla.

Nowy teren rekreacyjny w Ochodzy dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców.

Źródło: UMiG